جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

قرمزی صورت یا روزاسه

قرمزی صورت یا روزاسه چیست؟

آکنه روزاسه (acne rosacea) یا آکنه دوران بزرگسالی شایع ترین بیماری پوستی است که تمایل به اثر گذاشتن در ناحیه صورت دارد. از نشانه های این بیماری قرمزی دایم صورت، سرخ شدن چهره، ظاهر شدن رگ های خونی زیر پوستی و درموارد شدیدتر احساس سوزش و خارش گونه ها، ضخیم شدن پوست در اطراف بینی و گونه ها و تحریک نواحی اطراف چشم می باشد.

دلایل و علت به وجود آمدن قرمزی صورت یا روزاسه چیست؟

 عموما به بیشتر مبتلایان به روزاسه توصیه می شود تا از عواملی که باعث تشدید این بیماری می شود جلوگیری کرده و با تغییر شرایط و سبک زندگی خود سبب کاهش اثرات این بیماری پوستی گردند. در بعضی موارد این تغییر شامل اجتناب از نور خورشید و استفاده روزانه از کرم های ضدآفتاب می باشد. از عوامل تشدید این بیماری می توان به استرس، بعضی غذاها و نوشیدنی ها مانند غذاهای ادویه دار و الکل و همچنین آب و هوای سرد نیز اشاره کرد. درصورتی که تغییرات سبک زندگی باعث بهبود شرایط بیماری فرد نگردید، استفاده از داروهای موضعی و خوراکی توسط پزشک تجویز می گردد.

روش‌ها و راه‌های درمان قرمزی صورت یا روزاسه چیست؟

افراد مبتلا به روزاسه عروقی معمولا دارای نشانه هایی نظیر سرخ شدن و قرمز شدن رگ های ریز پوست هستند که اغلب توسط لیزرها و IPL ها درمان می شوند. دستگاه های لیزر وIPL  هر دو با تولید پرتوهای نور باعث آسیب زدن به این رگ های عروقی شده و باعث ناپدید شدن و کم رنگ شدن آنها می گردند.

روش های جراحی مانند لیزرها و درم ابریژن برای افرادی که دچار روزاسه شدید و پوست ضخیم شده اند مناسب می باشد. 

 

غیرتهاجمی

1. استفاده از کرم های مخصوص

 

جراحی

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.