جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

شلی و افتادگی بازو

شلی و افتادگی بازو چیست؟

شلی و افتادگی بازو تحت عنوان (bingo wings) شناخته می شود، دراین حالت پوست بازوها شل و افتاده شده و با بالا آوردن دستها این افتادگی حالتی شبیه بال پرنده (wings) را به وجود می آورد که دلیل نام گذاری آن می باشد. این اتفاق مشکلی رایج برای مردان و زنان می باشد.

دلایل و علت به وجود آمدن شلی و افتادگی بازو چیست؟

افتادگی پوست بازوها پس از یک کاهش وزن چشم گیر در افراد دارای اضافه وزن و یا در افراد مسن که پوستشان براثر کهولت سن حالت الاستیسیته و حجم بافتی خود را ازدست داده است، اتفاق می افتد.

روش‌ها و راه‌های درمان شلی و افتادگی بازو چیست؟

درمان اصلی برای افتادگی بازوها جراحی بازو یا براکیوپلاستی (brachioplasty) و لیفت بازو می باشد. اما مشکل این درمان این است که به دلیل عمل جراحی مدت ریکاوری آن بالا بوده، و پس از جراحی جای زخم باقی می ماند و علاوه بر آن مشکلات پس از جراحی ها مانند درد و.. را نیز همراه دارد. با این حال براکیوپلاستی بهترین درمان برای افتادگی بازوها بوده به طوریکه در این روش پوست های اضافی بازو برداشته شده و بازوها لیفت پیدا می کنند. بنابراین توصیه می گردد برای کسانی که دارای افتادگی بازو خفیف تا متوسط هستند از روش های غیر تهاجمی استفاده کنند.

لیپوساکشن بازو روشی دیگر برای درمان افتادگی بازوها برای کسانی است که دارای افتادگی های متوسط هستند. افراد جوان و دارای پوست سالم که الاستیسیته بالا و شلی پوست کمی داشته و چربی موجود در بازو هایشان کم می باشد بهترین گزینه ها برای انجام این روش خواهند بود. در این روش با تخلیه چربی بازوها توسط لیپوساکشن بافت اضافی خارج می گردد اما پوست های اضافی برداشته نمی شوند بلکه این پوستها با مرور زمان و یا بوسیله متدهای دیگری (که تولید گرما می کنند) نظیر دستگاههای رادیو فرکانسی باعث جمع شدن پوست اضافی به صورت غیرتهاجمی می گردند.

روش دیگر برای درمان این مشکل استفاده از امواج رادیوفرکانسی برای لیفت بازوها می باشد. البته این روش غیرتهاجمی برای کسانی که افتادگی بازو خفیف تا متوسط دارند توصیه می گردد. نتایج این روش حاکی از این است که بیش از 55 درصد بهبودی برای افراد قابل انتظار و پیش بینی می باشد.

 

تهاجمی

1. جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی(brachioplasty)

 

جراحی

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.