جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

ایمپلنت (پروتز) سینه

هر آنچه که باید از ایمپلنت (پروتز) سینه بدانید.

حجم دهی و افزایش سایز سینه ها یکی از رایج ترین و موفقیت آمیز ترین روش های جراحی زیبایی در دنیا و همچنین کشور ما می باشد. درحال حاضر دو نوع ایمپلنت درکشور ما وجود دارد، یکی ایمپلنت ژل سیلیکونی و دیگری ایمپلنت پرشده با نمک، که معمولا ابتدا درون سینه قرار گرفته و بعد با آب و نمک پرمی گردد. در این جراحی سایزها و شکل های مختلف ایمپلنت به شما اجازه انتخاب بیشتر را می دهد. جراحی حجم دهی سینه معمولا تحت بیهوشی انجام می گیرد، اگرچه بعضی جراحان اینکار را با بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می دهند که اینکار برای ایجاد خواب آلودگی است، به طوری که شما بیدار بوده و تنها احساس ناراحتی و درد بسیار کمی خواهید داشت. معمولا یک برش کوچک در زیر سینه یا در اطراف آرئولا (ناحیه نوک پستان) و یا در زیر بغل برای وارد کردن پروتزها (ایمپلنت ها) ایجاد می گردد. ایمپلنت ها می توانند بین بافت پستان و عضله پستان (زیر غدد لنفاوی) یا پشت عضله پستان (زیر عضله) قرار بگیرند. بیشتر افراد پس از چند روز استراحت بهبود یافته و به کارهای روزمره خود باز می گردند. 

جهت اطلاع از هزینه این درمان می توانید به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید و یا در قسمت درخواست مشاوره سایت با ما در ارتباط باشید.

هزینه و قیمت ایمپلنت (پروتز) سینه

هزینه پروتز سینه بسته به حجم، نوع و جنس پروتز از 4 میلیون تومان آغاز می شود.

ایمپلنت (پروتز) سینه چیست؟

در سال 2016، حدود سیصد هزار عمل حجم دهی سینه فقط در آمریکا انجام شده است که افزایشی 1.5 درصدی نسبت به سال 2015 داشته که بناراین آمار (انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ASAPS) این میزان نسبت به سال 1997 رشدی 206.8 درصدی داشته است که منجر به این شده است که این جراحی دومین عمل زیبایی محبوب در این کشور محصوب شود. ارقام دقیقی از انجام این جراحی در کشور ما موجود نبوده اما می توان گفت عمل حجم دهی پستان جزو محبوب ترین عمل های زیبایی در کشور ما محسوب می گردد.

اولین جراحی پستان به مفهوم کنونی آن که زیر نظر علم پزشکی انجام گردیده در سال 1960 میلادی انجام شده است. اما قبل از آن این کار به طوری سنتی انجام می شده که طبق تاریخ زنان ژاپنی گاهی اوقات موادی مانند پارافین و سیلیکن را برای بزرگ کردن و حجم دهی سینه هایشان استفاده کرده و آن را تزریق می کردند تا در نظر نیروهای آمریکایی بهتر جلوه کنند.

بیست سال بعد، اولین جراحی ایمپلنت سینه توسط دو جراح پلاستیک از تگزاس به نام فرانک جورو و توماس کرونین(Frank Gerow and Thomas Cronin) توسعه یافته و انجام گرفت. این پروتزها از سیلیکون پر شده بود و شروع انقلابی در جراحی پروتز سینه محسوب می شد که تا کنون نیز ادامه دارد. ایمپلنت های پرشده از سالین (یک محلول نمکی) در سال 1965 معرفی شد و در سال 1974 پیشرفت های بیشتر موجب تولید ایمپلنت های بادوام تر گردید.

در اوایل سال 1990 موضوع پروتزهای سیلیکونی سینه به دلیل آسیب هایی که به سلامت تعدادی از خانم ها وارد کرده بود بسیار جنجالی شد. در سال 1991، داو کورنینگ (Dow Corning) تولید کننده ایمپلنت در آمریکا چندیدن میلیون دلار به دلیل ایجاد یک پرونده شکایت که این پروتزها باعث ایجاد بیماری خاصی در افراد می شوند متضرر شد. اندکی پس از آن در ژانویه 1992 سازمان غذا و دارو آمریکا استفاده از ایمپلنت های پرشده از ژل های سیلیکونی را ممنوع اعلام کرد. با این حال خیلی از مردم معتقدند این سازمان زیر شعارهای اجتماعی و سیاسی و بدون هیچ دلیل و اثبات علمی این ممنوعیت را اعلام کرد. (این ممنوعیت در سال 2006 لغو شد!). امروزه هیچ محدودیتی برای استفاده از پروتزهای سیلیکونی وجود ندارد.

در ژوئن 1999 دانشمندان موسسه پزشکی (I.O.M.) در ایالات متحده گزارش بسیار دقیقی درباره ایمپلنت های پستان منتشر کردند. پس از اختلافات پیشین و اقدام قانونی مربوط به استفاده از ایمپلنت های سیلیکون، تحقیقات زیادی در خصوص مشخص شدن این که آیا واقعا ارتباطی میان سیلیکون و آسیب به سیستم ایمنی یا سرطان وجود دارد یا خیر، انجام شد. این گزارش به این نتیجه رسید که هیچ شواهد علمی جامعی از ارتباط بین ایمپلنت های پستان و یاهر بیماری دیگری وجود ندارد. علاوه بر این یافته های مشابهی توسط سازمان های بهداشتی در انگلستان و اروپا نیز منتشر شده است.

همزمان پزشکان سعی کردند مواد تشکیل دهنده ای را پیدا کنند که توانایی جایگزینی سیلیکون در عمل جراحی سینه را داشته باشد. حتی مدتی استفاده از موادی مانند روغن سویا برای پرکردن ایمپلنت ها استفاده گردید اما در سال 2000 پرسش هایی درباره کارایی و دوام این ایمپلنت ها باعث کنارگذاشته شدن آنها نیز گردید.

امروزه پزشکان انگشت شماری وجود دارند که از تزریق چربی به عنوان یک روش ایمن و بهتر نسبت به پروتز سینه، برای حجم دهی سینه استفاده کنند. چرا که تزریق چربی تنها نتایج موقتی تا قبل از جذب شدن توسط بدن برای فرد به وجود می آورد. یک مشکل جدی تر از این روش ایجاد کلسیفیکاسیون چربی است، که با جذب چربی در بدن این چربی جذب شده باعث ایجاد توده های کوچکی در پستان می گردد. سپس این توده ها می توانند بر روی ماموگرام (اشعه ایکس پستان) نشان داده شوند که ممکن است بعضی از زنان و پزشکان را مشکوک به وجود احتمالی تومور در پستان بکند. با این وجود این توده ها، توده های سرطانی نیستند، و تنها توده های چربی ای هستند که قبلا به عنوان ایمپلنت تزریق شده اند.

حتی با وجود اختلافات نظر در مورد پروتز سینه، نظرسنجی از تعداد زیادی از خانم هایی که این کار را انجام داده اند نشان از رضایتمندی آنها دارد که حتی حاضر به انجام دوباره آن نیز هستند تا ظاهر و فرم سینه هایشان بهبود پیدا کند.

انواع ایمپلنت ها (پروتزها):

پروتزها به 2 دسته اصلی تقسیم می شوند: پروتزهای پرشونده و پروتزهای پرشده

ایمپلنت ها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند که تمامی آن ها توسط یک لایه محکم و سیلیکونی الاستیک احاطه شده اند. لازم به ذکر است که سطح این ایمپلنت ها صاف و یا بافته شده می باشد. 

 

• پروتزهای پرشده

     ایمپلنت های ساخته شده از ژل سیلیکون (silicone gel)، نیمه مایع بوده و به راحتی فرم داده می شوند تا نتیجه ایده ال به وجود اید. به طور کلی این پروتزهای سیلیکونی بسیار طبیعی به نظر می رسند. 

 

• پروتزهای پرشونده

    ایمپلنت های سالینی (saline) از نوع پروتزهای پرشونده بوده که ابتدا وارد بدن شده و سپس با محلول آب نمک پر می شوند. 

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت (پروتز) سینه انجام دهند؟

    برای انجام جراحی حجم دهی پستان با پروتز شما باید در سلامت کامل باشید و انتظارات واقع گرایانه از عمل خود داشته باشید.

اگر مستعد ابتلا به کلویید (قرمزی والتهاب)، زخم پس از جراحی هستید، توصیه می شود برای این که اثرات برش ها مشخص نشود از انجام این روش خودداری کنید تا اسکارهای جراحی باقی نماند، در غیر این صورت می توانید از روش های دیگری برای حجم دهی سینه ها استفاده کنید.

ایمپلنت های سینه یا پروتزهای سینه برای دو گروه از زنان کاربرد دارد: 

خانم هایی که دچار آسیب های فیزیکی در ناحیه سینه شده اند، و یا خانم هایی که تنها برای تغییر ظاهر و بهبود ظاهر فیزیکی خود دست به انجام جراحی زیبایی می زنند.

نحوه انجام ایمپلنت (پروتز) سینه چگونه است؟

پس از ملاقات با جراح باید به روشنی نوع درمان و انتظار از درمان خود را مشخص کرده و پزشکتان می بایست میزان بهبودی و تغییر را برای شما مشخص کند. مشاوره و صحبت های دقیق تر برای دلایل انجام پروتز سینه در این مرحله بسیار مهم می باشد.

سپس پزشک شروع به معاینه و اندازه گیری ناحیه درمان می کند. پزشک نحوه کار را به شما توضیح داده و مواردی مانند نوع، اندازه ایمپلنت که ممکن است قبل از جراحی برای شما مناسب باشد، و همچنین نقطه ای که ایمپلنت به سینه شما وارد می شود، چگونگی قرار دادن آن در داخل سینه و نوع بیهوشی را مشخص کرده و توضیح دهد.

همچنین قبل از درمان باید سوابق پزشکی خود را با پزشکتان درمیان گذاشته تا دلایلی که ممکن است این جراحی برای شما خوب نباشد مشخص گردد. پس از بررسی موارد فوق و انتخاب شما برای این درمان، در روز جراحی مراحل زیر اتفاق می افتد:

 

مرحله اول - بیهوشی:

    جراحی پروتز سینه معمولا با بیهوشی انجام می گردد اما دربعضی موارد ممکن است با توجه به توصیه جراح این روش با بی حسی موضعی و آرامبخش صورت پذیرد به طوری که شما در طول عمل بیدار بوده و احساس درد کمی نیز خواهید داشت. بیاد داشته باشید که انجام بی هوشی خطراتی نیز به دنبال خواهد داشت و جراح به شما این عوارض را یادآور خواهد شد.

 

مرحله دوم- جراحی

    هربیمار به طور جداگانه ارزیابی شده به طوری که انتخاب روش مناسب برای قراردادن ایمپلنت ها به طور کامل بستگی به بدن شما دارد. برای وارد کردن ایمپلنت ها چندین روش وجود دارد که می تواند یک برش کوچک زیر هلال سینه، اطراف هاله سینه، نوک سینه (آرئولا)،  و یا در زیر بغل زده شده و یا حتی می تواند از طریق ناف وارد بدن گردد. البته اخرین روش برای عموم توصیه نمی شود)، با اینکه در این روش اسکارها و جای برش ها کمتر از ناحیه سینه ها اشکار باشد اما این روش پیچیده تر بوده و تنها برای ایمپلنت های سالینی (محلول اب و نمک) کاربرد دارد.

 

 

سپس ایمپلنت ها را بین بافت پستان (غدد پستان) و عضلات سینه (تصویر زیر سمت راست) ویا زیر عضلات سینه (تصویر زیرسمت چپ) قرار می دهند.

 

 ایمپلنت های سالین به صورت خالی وارد شده و سپس توسط محلول آب و نمک پر می شوند، بنابراین برش های کوچک تری در این روش زده می شود و در نتیجه در این روش، زخم ها و آثار کوچکتری به وجود می آیند.

این عمل به زمانی حدود 90 دقیقه نیاز دارد تا جراحی کامل شود و پس از آن با استفاده از نخ های جذب شونده برش ها دوخته می گردند.

مدت زمان بهبود ایمپلنت (پروتز) سینه چقدر است؟

    پس از جراحی شما به زودی قادر خواهید بود تا از بیمارستان مرخص شده و به خانه باز گردید. اغلب بیماران پس از نصف روز ماندن در بیمارستان مرخص شده و کمتر پیش می آید  که شب در بیمارستان بستری گردند، همچنین و اکثر افراد پس از چند روز استراحت به سراغ کارهای روزمره خود باز خواهند گشت.

نتایج درمان ایمپلنت (پروتز) سینه چیست؟

جراحی حجم دهی سینه یا پروتز سینه یکی از موفقیت آمیز ترین جراحی های زیبایی در دنیا و کشور ما می باشد که طرفداران زیادی نیز دارد. در این روش این که جراحی توسط پزشک جراح ماهر که با این جراحی آشنایی کامل دارد انجام گیرد بسیار مهم بوده و علاوه بر آن شما باید انتظارات واقع بینانه از نتیجه جراحی داشته باشید تا پس از جراحی رضایتمندیتان برآورده شود.

همانطور که گفته شد ایمپلنت های سینه یا پروتزهای سینه برای خانم هایی که دچار آسیب های فیزیکی در ناحیه سینه شده اند، و یا خانم هایی که تنها برای تغییر ظاهر و زیبایی خود دست به انجام جراحی زیبایی می زنند، کاربرد دارد.

جراحی پروتز سینه نیاز به مهارت پزشک و مراقبت های پس از جراحی دارد. با رعایت کردن توصیه های جراح خود پس از ایمپلنت، نتایج بهتری کسب خواهید کرد و رضایتمندی بیشتری خواهید داشت. با این حال، لطفا توجه داشته باشید که شواهد موجود نشان می دهد که ایمپلنت های پستان برای همیشه ماندگار نخواهند بود، بنابراین امکان انجام جراحی های آینده نیز وجود خواهد داشت.

قبل از درمان ایمپلنت (پروتز) سینه چه آمادگی‌هایی لازم است؟

برای انجام این درمان باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید. همچنین این درمان زیر نظر جراح و در بیمارستان یا مراکز جراحی محدود انجام خواهد شد. بنابراین انتخاب پزشک با تجربه و مرکز درمانی مناسب بسیار حائز اهیت است. نکات زیر قبل از انجام جراحی پروتز سینه پیشنهاد می شود:

• از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب، مکمل های گیاهی به مدت حداقل 2 هفته قبل و بعد از درمان اجتناب کنید چرا که ممکن است موجب خونریزی و تورم در هنگام عمل شوند؛

• اجتناب از کشیدن سیگار به مدت حداقل 2 هفته قبل و بعد از جراحی؛

• اگر روز عمل مریضی خاصی مانند سرماخوردگی، تب یا ... دارید با پزشک خود تماس گرفته و زمان عمل را به عقب بندازید؛

• هماهنگی برای داشتن یک همراه قابل اطمینان در روز عمل و ۱-۲ روز اول پس از عمل ماستوپکسی لازم می باشد؛

• علاوه بر موارد ذکر شده آماده کردن آزمایشات و ارزیابی های توصیه شده از سوی جراح تان باید صورت گیرد؛

• گرفتن عکس های قبل و بعد از جراحی برای مشاهده نتایج درمان؛

• حداقل 6 تا 8 ساعت پیش از عمل جراحی سینه ، ناشتا بمانید؛

• روز عمل لباس های جلو باز (دکمه دار یا زیپ دار) و گشاد بپوشید. از پوشیدن پیراهن یقه بسته، تی شرت و لباس تنگ خودداری نمایید؛

• پاک کردن آرایش صورت و لاک ناخن برای خانمها ضروری است؛

• دقت کنید باید تمامی اطلاعات و مشخصات نوع پروتز و ایمپلنت مانند: کمپانی سازنده، نوع پروتز، شناسه محصول و تاییدیه های داخلی و بین المللی محصول توسط ارگان های زیرربط به شما داده شود.

پس از درمان ایمپلنت (پروتز) سینه چه مراقبت‌هایی لازم است؟

مراجعه مرتب به پزشک معالج پس از درمان برای مشاهده روند بهبودی و انجام توصیه های زیر اهمیت دارد.

• شب اول حتما  یک نفر مراقب و همراه داشته باشید؛

• در سه هفته اول به پشت بخوابید تا پروتزها در این زمان در بهترین مکان خود قرار گرفته و شکل مناسب را ایجاد کنند؛

• استفاده از داروهای آرام بخش و مسکن درد، شما باید پس از انجام این عمل انتظار قدری ناراحتی را داشته باشید بویژه اگر پروتز زیر عضله شما قرار داده شده باشد؛

• بعد از گذشت چند روز از جراحی تمامی گازها و پانسمانن ها برداشته شده و باید از سوتین مخصوص جراحی استفاده کنید و این کار باید زیر نظر مستقیم جراح صورت گیرد. سوتین طبی شما مانند پانسمان عمل میکند بطوریکه سینه ها و پروتزها را در بهترین وضعیت نگاه میدارد. سعی نمایید برای 4 هفته بصورت تمام وقت (24 ساعته)  سوتین طبی خود را ببندید؛

• از تماس های فیزیکی و جنسی برای 2-3 هفته پس از جراحی اجتناب کنید، چرا که ناحیه درمان بسیار حساس شده است؛

• جراح شما زمان شروع مجدد انجام تحرکات ورزشی و فعالیت های نرمال را به شما اطلاع خواهد داد. برای مدت دو هفته از وارد آمدن هر گونه فشار مستقیم به قفسه سینه پرهیز کنید؛

• چنانچه اسکار ( محل جراحی) تازه در مقابل نورخورشید قرار گیرد تمایل به تیره شدن داشته و زمان بیشتری طول میکشد تا این تیرگی برطرف شود. بدلیل آنکه بدنبال عمل جراحی قدری بیحسی در سینه ها ایجاد میشود لذا ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوید و متوجه آن نگردید؛

• در صورت مشاهده هرگونه عفونت، خونریزی و یا درد ناگهانی حتما به پزشک خود اطلاع دهید؛

• شما می توانید 1-2 روز بعد از عمل جراحی استحمام نمایید؛

• در صورتی که بخیه ها جذبی نباشد پس از یک هفته باید به پزشک برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید؛

• سرما یا کمپرس یخ تورم، کبودی و درد را کاهش می دهد، بنابراین می توانید از کیسه یخ برروی سینه ها استفاده نمایید.

سوالات متداول ایمپلنت (پروتز) سینه

1. آیا جراحی پروتز سینه با بی هوشی انجام می گیرد؟

بله، این روش معمولا با بی هوشی صورت گرفته مگر در موارد خاص که پزشک با بی حس کردن موضعی و دادن آرام بخش جراحی را انجام دهد که در این حالت کمی درد قابل لمس خواهد بود.

 

2. آیا جراحی پروتز سینه نیاز به بستری دارد؟

    معمولا این روش بدون نیاز به بستری انجام می گردد مگر در شرایطی که جراح صلاح بداند.

 

3. دلایل انجام جراحی پروتز سینه چیست؟

    دلایل انجام پروتزسینه معمولا موارد زیر می باشد:

• داشتن مشکلات مادرزادی در ناحیه سینه بر روی یک سینه و یا هردو مانند، نقص عضو ویا تفاوت شکل و سایز؛

• داشتن جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی و کارگذاشتن پروتزها به عنوان بخشی از فرایند بازسازی و ترمیم نیز میباشد؛

• زمانی که فرد دوباره می خواهد فرم و سایز سینه های گذشته خود را بدست آورد مثلا بعد از زایمان؛

• رفع مشکلاتی مانند نامتقارن بودن و نامنظم بودن سینه ها؛

• ویا افرادی که به طور کلی از سایز و شکل سینه های خود ناراضی اند و برای زیباسازی و حجم دهی آن اینکار را انجام میدهند.

جراحی پروتز سینه میتواند مشکلات روحی و ذهنی بعضی خانم ها را که فکر می کنند سینه های نامناسب و غیرمعمول دارند برطرف کند. بنابراین جراحی ایمپلنت سینه می توانند به بازگرداندن عزت نفس و بهبود کیفیت زندگی کمک نماید. با این حال، شما باید به دقت در مورد دلایل خود برای انجام پروتز سینه تحقیق کرده و به این نتیجه برسید که ایمپلنت های پستان بهترین راه حل ممکن برای شما خواهد بود.

 

4. عوارض جراحی پروتز سینه چیست؟

• بعد از جراحی درست مانند هر جراحی دیگری تا چند روز احساس خستگی و درد خواهید داشت؛

• بعضی روزها بعد از جراحی ممکن است احساس سوزش درنوک سینه ها داشته باشید،که این موضوع نشان دهنده این است کبودی روبه کاهش است. دقت کنید که کبودی و کمی احساس درد بخشی از روند فرایند بهبودی خواهند بود؛

• تورم در سینه ها می تواند 3 تا 5 هفته طول بکشد. زخم ها برای چندین هفته صورتی خواهد بود، اما بعد از چند ماه، کم کم آنها ناپدید می شوند، هرچند هرگز به طور کامل از بین نخواهند رفت؛

• ایجاد احساس تغییرات در ناحیه درمان شده بسیار رایج می باشد، مثلا اغلب خانم ها می گویند بعد از جراحی حسشان در این ناحیه کمتر شده است. دقت کنید که این حالت موقتی بوده و به زودی حس های شما به شرایط قبل از جراحی باز خواهد گشت. در این جراحی تقریبا از هر 7 نفر 1 نفر ممکن است این مشکل برایش حل نشده (بی حس بودن) و دایمی گردد؛

• عوارض جانبی دیگری مانند عفونت بسیار نادر می باشد به طوری که مجبور شوند پروتز را بردارند؛

• یکی از مشکلات رایج بیماری، كپسول فشارنده يا انقباض كپسول دور پروتز سينه (capsular contracture) پس از جراحی می باشد؛

اگر یک "جسم خارجی" مانند یک ایمپلنت سیلیکون وارد سینه شما شود، بدن شما به طور خودکار یک دیواره "بافت اسکار" را در اطراف آن به عنوان یک پروسه محافظت ایجاد می کند. این بافت اسکار و یا اثر زخم به مرور زمان کوچک می شود، اما در افراد مختلف متفاوت بوده حتی در هرکدام از سینه ها نیز میزان بهبودی ممکن است تفاوت داشته باشد.

شواهد اخیر نشان می دهد که در هر ده نفری که این عمل را انجام می دهند در یک نفر بافت اسکارها باعث ایجاد فشار بر ایمپلنت و تغییر شکل سینه ها شود. دراین حالت اغلب ایمپلنت داخل سینه سخت شده و در برخی موارد دردناک است. بنابراین ممکن است ایمپلنت ها را دراورده ویا با ایمپلنت دیگری جایگزین کنند.

تغییرات تکنولوژی و پیشرفت آن در طراحی ایمپلنت ها (طراحی ایمپلنت هایی که سطوح خشن دارند) باعث کاهش به وجود آمدن این مشکل در افراد شده است به طوری که امروزه این مشکل از 10-15 درصد به 5-6 درصد افراد جراحی شده کاهش پیدا کرده است.

• شواهدی وجود ندارد که ایمپلنت باعث ایجاد سرطان پستان شود، و قبل از انجام ماموگرافی (سونوگرافی سینه) باید به پزشک خود اطلاع دهید که جراحی ایمپلنت سینه داشته اید.

 

5. آیا پروتز سینه بر شیردهی مادران تاثیر گذار است؟

    هیچ شواهدی وجود ندارد که ایمپلنت های پستان بر باروری، یا توانایی شیر دادن به نوزاد تاثیر بگذارد. 

 

6. آیا پروتزها پاره شده و یا آسیب می بینند؟

    با ایجاد یک سوراخ در دیوار پوسته سیلیکون ایمپلنت، ایمپلنت ها شکافته یا پاره می شوند. پارگی در ایمپلنت های اولیه و با دیواره های نازک رایج بود اما امروزه این اتفاق نمی افتد.

پارگی لزوما یک مشکل پزشکی را ایجاد نمی کند: مواد پرکننده ایمپلنت ها را می توان پس از پارگی انها در بدن تخلیه کرد بدون اینکه برای بدن مشکلی ایجاد کنند. از این رو هیچ ارتباطی بین ایمپلنت های ژل سیلیکون و بیماری سیستمیک دراز مدت (یا بیماری که بر تمام بدن تاثیر می گذارد) نشان داده نمی شود.

درحقیقت امروزه احتمال اینکه ایمپلنت ها در سینه فرد، شکافته یا پاره شوند بسیار نادر است.

 

7. آيا نتايج جراحی پروتز سینه دائمي است و برگشت ندارد؟

    خیر، شواهد موجود نشان می دهد که ایمپلنت های پستان برای همیشه ماندگار نخواهند بود، بنابراین امکان انجام جراحی های آینده وجود خواهد داشت.

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.