جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

خطوط پنجه کلاغی و پف زیر چشم

خطوط پنجه کلاغی و پف زیر چشم چیست؟

خطوط پنجه کلاغی (crows feet) :

 به خطوط ریز دور چشم، خطوط پنجه کلاغی گفته می شود. به وجود آمدن خطوط دور چشم و تیرگی های زیر آن، به عنوان اولین نشانه های کاهش جوانی و کاهش حالت ارتجاعی پوست شناخته می شود.

روش های زیادی برای درمان این خطوط وجود دارد و توسط پزشکان انجام می گردد. انتخاب روش مناسب برای هر شخص بسته به عمق و وسعت چین و چروک ها، نوع پوست، سن، انتظارات فرد و اینکه فرد دارای گودی و پف زیر چشم هست یا خیر، متفاوت است. کرم ها و لوسیون های موجود معمولا دارای تاثیر محدود برای رفع این خطوط هستند.

برای خطوط و چین وچروک های عمیق و متوسط، روش های بسیار موثر غیرتهاجمی(بدون نیاز به جراحی) وجود دارد که توسط پزشکان متخصص توصیه می گردند. از ویژگی های بسیار این روش های درمانی سرعت بالا، ایمنی و موثر بودن آنها می باشد.

 

پف زیر چشم (bags under eyes)

شل بودن پوست اطراف چشم ها و یا پف زیر چشم، چهره شما را بیش از آنچه هستید، خسته و مسن نشان می دهد. بهترین روش برای درمان این مشکل، جراحی زیبایی خواهد بود. درمان های خانگی مانند کمپرس سرد و یا لوازم آرایشی بهداشتی نیز برای درمان این مشکل در دسترس می باشد.

دلایل و علت به وجود آمدن خطوط پنجه کلاغی و پف زیر چشم چیست؟

از دلایل اصلی به وجود آمدن خطوط دور چشم، قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. سیگارکشیدن، افزایش سن، حالت چهره از عوامل تشدید کننده اثر این خطوط می باشد.

پف زیر چشم نیز با افزایش سن در افراد دیده می شود. عضلات و بافت های اطراف چشم شل شده و به صورت تورم خفیف دیده می شوند.

روش‌ها و راه‌های درمان خطوط پنجه کلاغی و پف زیر چشم چیست؟

غیرتهاجمی

1. پلاسماتراپی

2. قرص های شیمیایی

3. کرم ها و لوسیون های پوستی

 

 

جراحی

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.