جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

گودی و تیرگی زیر چشم

گودی و تیرگی زیر چشم چیست؟

گودی زیر چشم که در بعضی افراد مشاهده می شود به عنوان مشکلی برای زیبایی چهره فرد شناخته شده که این موضوع باعث به وجود آمدن تیرگی هایی در زیر چشم نیز می گردد (البته تیرگی زیر چشم در افراد جوان تر می تواند به دلیل کمبود ویتامین ها در بدن باشد). جوانسازی گودی اشک (Tear trough) زیر چشم که در بعضی افراد قابل مشاهده می باشد، یکی از روش های جدید زیبایی برای از بین بردن تیرگی زیر چشم است. 

دلایل و علت به وجود آمدن گودی و تیرگی زیر چشم چیست؟

 تیرگی و گودی زیر چشم، به عنوان نقصی در گودی اشک (Tear trough) در بعضی افراد شناخته می شود. این مشکل به صورت قوسی شکل از گوشه چشم که مجرای خروج اشک می باشد به شکل نواری ایجاد می گردد و دلیل آن ضعیف شدن غشا زیرپوستی و از دست دادن بافت زیر گونه در فرد می باشد. این مشکل موجب به وجود آمدن توده های چربی در زیر پلک پایینی فرد می گردد.

روش‌ها و راه‌های درمان گودی و تیرگی زیر چشم چیست؟

 به طور سنتی این مشکلات توسط جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینی (blepharoplasty) و جراحی برداشتن توده چربی زیر چشم انجام می گیرد. اما این روش ها تهاجمی بوده و خیلی از افراد راضی به انجام آنها نمی باشند.

تزریق ژل به  گودی زیر چشم به عنوان روشی جایگزین نسبت به روش های تهاجمی و جراحی می باشد. برای این روش معمولا با استفاده از ژل های پرکننده، گودی زیر چشم را پر می کنند. این ژل ها باعث پر شدن گودی های زیر چشم و یکنواخت شدن آن ها می شوند. 

این روش با بی حسی موضعی انجام شده و مدت ریکاوری فرد ناچیز می باشد و می توانید بلافاصله به کارهای روزمره خود بازگردید. تنها مشکل این روش به وجود آمدن کبودی و قرمزی ناشی از تزریق می باشد که پس از چند روز برطرف می گردد.

جراحی

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.