جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

اندرمولوژی (LPG)

هر آنچه که باید از اندرمولوژی (LPG) بدانید.

سلولیت ها (بافت های چربی) خود را به صورت فرورفتگی در سطح پوست نشان می دهند (همانند پوست پرتغال)، این فرورفتگی ها در ران و باسن خیلی از خانم ها دیده می شود. علت به وجود آمدن این ناهمواری های سطحی پوست این است که پوست شما توسط غدد چربی رو به رشد، بیش از حد کشیده شده و در نتیجه این فرورفتگی ها به وجود می آیند. البته دلایلی همچون ضعف در گردش خون وضعف درغدد لنفاوی نیز می تواند باعث به وجود امدن سلولیت ها و این فرورفتگی ها باشد.

 اندرمولوژی یا ماساژ به همراه مکش (Endermologie) برای اولین بار در سال1990 در فرانسه توسط دستگاه LPG برای درمان سلولیت ظهور پیدا کرده و گسترش یافت. پس از ورود اندرمولوژی به آمریکا این روش به عنوان اولین تکنولوژی در جهان توانست تائیده سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را کسب کند. موفقیت این سیستم به عنوان کاهش دهنده موقت سایز بدن در محدوده دارای چربی و سلولیت می باشد. این سیستم الکتریکی شامل دو رولر بوده و بر روی بدن بیمار که لباس مخصوصی به تن کرده است ( نوعی جوراب زنانه ساق بلند) کشیده می شود. تکرار و عمل پیوسته این غلتطک ها باعث کاهش ظاهر سلولیت، افزایش گردش خون و تحریک سیستم لنفی برای خروج سموم و چربی ها می گردد.

جهت اطلاع از هزینه این درمان می توانید به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید و یا در قسمت درخواست مشاوره سایت با ما در ارتباط باشید.

اندرمولوژی (LPG) چیست؟

سازنده دستگاه LPG شخصی بنام Louis Paul Guitay است. او بدنبال تصادف دچار آسیب شدید پوست و عضلات گردید و تحت درمان ماساژ شدید روزانه قرار گرفت. درمان موثر بود ولی در طی درمان او سختی بسیاری را متحمل شد، به همین دلیل بعنوان یک مهندس بفکر ساخت دستگاهی افتاد که این ماساژ پوست را بطور خودکار انجام دهد. بدین ترتیب در سال ۱۹۸۰ موفق به ساخت دستگاه Endermologie گردید که معروف به LPG شد. دستگاه LPGکه از جدیدترین تکنیک¬های درمان سلولیت و کاهش سایز و لاغری موضعی است، در مناطق مختلف پوست کاربرد دارد.

طبق آمار انجمن پلاستیک آمریکا بیش از 15 هزار نفر در آمریکا از این روش برای درمان سلولیت در سال 2013 استفاده کرده¬ اند و این آمار هر سال رو به افزایش است. در ایران آمار دقیقی وجود ندارد اما استفاده از این دستگاه هر روز در کلینیک های زیبایی و لاغری رو به افزایش است.

عملکرد اندرمولوژی (LPG)‌ به چه شکلی است؟

اندرمولوژی یک روش بدون جراحی و غیرتهاجمی است. در این روش به وسیله یک دستگاه الکتریکی که شامل دو غلطک یا رولر قابل تنظیم و یک مکنده کنترل شده است، می¬ توان پوست را به آرامی با حرکت پیوسته غلطک¬ ها کشیده و رها کرد که این عمل باعث هموار شدن سطح زیر پوست می گردد. در نتیجه بافت تحت درمان نیز هموار خواهد شد که حاصل این عمل کاهش ظاهری سلولیت ¬ها می باشد.

بنابراین اندرمولوژی باعث افزایش گردش خون و خون رسانی بیشتر به سلول¬ه ای زیر پوست و خروج سموم و چربی¬ها توسط خون می گردد، همچنین موجب تحریک به رشد کلاژن ¬های جدید در منطقه تحت درمان خواهد شد. یکی دیگر از مزایای این درمان کاهش گرفتگی های (spasms) عضلانی جزئی و درد می باشد.

چه کسانی می‌توانند اندرمولوژی (LPG) انجام دهند؟

به طور کلی تمامی افراد می ¬توانند از این روش استفاده کنند مگر در مواردی که پزشک معالج آن¬ ها را از انجام این کار منع کند. موارد منع مصرف این روش بسیار محدود می¬ باشد همچون داشتن مشکلات پوستی ویا زنان باردار که بهتر است تا بدنیا آمدن کودک از این روش استفاده نکنند.

نحوه انجام اندرمولوژی (LPG) چگونه است؟

بررسی دقیق دلایل انجام درمان سلولیت¬ ها پیش از انجام آن بسیار مهم می باشد. شما باید مطمین باشید که این روش می-تواند خواسته¬ ی شما را برآورده کرده و بعد از درمان چه شکلی خواهید شد. پزشک شما باید قادر به پاسخ به تمام این سوالات باشد. گرفتن عکس " قبل و بعد " درمان برای کمک به مشاهده نتیجه درمان مفید خواهد بود. بسته به نوع دستگاه، روش انجام متفاوت بوده اما برای اندرمولوژی معمولا کارهای زیر انجام می گیرد:

ابتدا لباس مخصوص جوراب مانندی (همانند جوراب زنانه ساق بلند) به متقاضی پوشانده می شود، سپس پوست فرد توسط سری دستگاه مکیده وکشیده می شود. این کار با تمرکز بر روی نقاط دارای چربی و سلولیت انجام خواهد گرفت اما برای افزایش گردش خون و تحریک سیستم لنفی بدن بر روی سایر مناطق هم انجام می گردد.

جلسات درمان معمولا دوبار در هفته و هر جلسه 35 دقیقه توصیه می شود.

 

مدت زمان بهبود اندرمولوژی (LPG) چقدر است؟

این درمان بسیار ساده و مطمئن است. شما می‌توانید پس از این درمان به تمامی فعالیت‌های روزمره خود ادامه داده و آنها را از سر بگیرید.  

نتایج درمان اندرمولوژی (LPG) چیست؟

 شما معمولا باید در عرض 5 یا 6 جلسه تغییرات را مشاهده کنید. ولی میانگین تعداد جلسات پیشنهادی برای درمان 14 جلسه می باشد. همچنین برای بررسی نتایج درمان جلسات چکاپ ماهانه توصیه می شود. توجه شود این درمان دایمی نبوده و برای حفظ نتایج نیاز به مراجعه های بعدی پس از درمان نیز می باشد.

پس از درمان اندرمولوژی (LPG) چه مراقبت‌هایی لازم است؟

در طول دوره درمان به دلیل در گیر کردن سیستم لنفاوی بدن برای خروج سموم و چربی¬ها از بدن و کسب نتایج بهتر مصرف روزانه حداقل 2 لیتر آب توصیه می ¬شود. پس از درمان، مراقبت از نحوه تغذیه و داشتن تحرک و مراجعه ماهی یکبار به پزشک معالج برای انجام مجدد اندرمولوژی به منظور حفظ تناسب اندام نیز مفید خواهد بود.

سوالات متداول اندرمولوژی (LPG)

1. آیا این درمان با بی¬هوشی انجام می گیرد؟

    خیر، اندرمولوژی نوعی ماساژ اتوماتیک عمیق بوده و به دلیل بدون درد بودن نیازی به بیهوشی و یا بی حسی ندارد.

 

2. در چه مواردی می توان از LPG استفاده کرد؟

    از این روش برای کاهش سلولیت ¬ها یا توده ¬های چربی نقاط مختلف بدن و همچنین برای کاهش گرفتگی عضلات و کاهش درد نیز استفاده می گردد.

 

3. عوارض LPG چیست؟

• برخی از افراد هنگام کار دستگاه احساس ناراحت کننده وبیشتر حس عجیبی دارند، اما دردناک نیست.

• امکان کبودی خفیف پوست که ممکن است گاهی اوقات در ناحیه تحت درمان رخ دهد وجود دارد.

با وجود موارد فوق بسیاری از بیماران پس از این درمان احساس آرامش داشته و افزایش انرژی تحت این ماساژ عمیق را گزارش کرده اند.

 

4. آیا نتیجه این درمان دایمی است؟

 این درمان دایمی نبوده و مراقبت از نحوه تغذیه و داشتن تحرک و مراجعه ماهی یکبار به پزشک معالج برای انجام مجدد اندرمولوژی به منظور حفظ تناسب اندام توصیه می شود.

 

5. آیا می شود از این روش به همراه روش¬ های دیگر لاغری بهره برد؟

    LPG را می توان با درمان های دیگر لاغری مانند مزوتراپی، آر اف و... برای بهبود سریع¬تر و بیشتر اثرات آن بکار برد. به عنوان مثال استفاده از این درمان برای قبل و بعد از لیپوساکشن توصیه می شود.

 

6. آیا این روش FDA (تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا) دارد؟

روش اندرمولوژی ال پی جی یک سیستم ماساژ تائید شده توسط FDA  در سراسر جهان برای درمان لاغری و سلولیت می باشد.

تصاویر قبل و بعد اندرمولوژی (LPG)

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.