جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

موهای زاید

موهای زاید چیست؟

بلند شدن و رشد موهای زاید بدن که اغلب زبر و درشت هم هستند علاوه بر ظاهری نامناسب در صورت درمان نشدن موجب بوجود آمدن اثرات روحی بدی نیز در فرد خواهد شد. معمولا برای حل این موضوع افراد وقت زیادی را باید صرف کنند، خصوصا در افراد بدنساز و دختران جوان که تمایل به از بین بردن تمام موهای بدن خود را دارند.

دلایل و علت به وجود آمدن موهای زاید چیست؟

هیرسوتیسم (Hirsutism)، عامل افزایش بیش از حد رشد موهای بدن و صورت مخصوصا در خانم ها می باشد که می تواند باعث ایجاد مشکلات و نگرانی هایی در خانم ها گردد. در یک تحقیق در انگلستان مشخص شد که بیش از 10 درصد خانم های دارای سن 18 تا38 سال دارای هیرسوتیسم می باشند. هیرسوتیسم می تواند ناشی از تولید بیش از حد آندروژن ها (هورمون های جنسی مردانه) در زنان باشد که این مشکل می تواند به ندرت توسط داروهای خاص ایجاد شود.

اگر احساس می کنید که دچار هیرسوتیسم هستید و از رشد بیش از حد موهای خود رنج می برید، می توانید با مراجعه به پزشک از او کمک بگیرد چرا که در بعضی موارد با تجویز داروهای مخصوص می توان رشد موها را کاهش داد.

با گسترش لیزرهای حذف مو تقاضای افراد برای درمان و حذف موهای زاید بیش از گذشته است. این گسترش به حدی بوده که حتی باعث سردرگمی مخاطبان برای انتخاب بهترین روش گردیده است.

روش‌ها و راه‌های درمان موهای زاید چیست؟

بعضی از معروترین روش های حذف موهای زاید به صورت موقت که بسیار پرکاربرد می باشند عبارتند از:

• اصلاح(Shaving)،

• پودر و کرم های بهداشتی، 

• بند انداختن و موچین کردن، 

• استفاده از موم(waxing)

 

در کنار روش قدیمی حذف مو به صورت موقت روش حذف مو دایمی نیز وجود دارد. در این روش فولیکول مو کاملا تخریب شده و از رشد و تکثیر مجدد آن جلوگیری می شود. باید توجه داشت این موضوع تنها از نظر بالینی اثبات شده و با روش های الکترولیز نشان داده شده است. بسیاری از لیزرها، این حذف دایمی مو را در مطالعات بالینی نشان داده و مجاز به ادعای چنین موضوعی شده اند.

دقت کنید کاهش و حذف موهای زاید تنها در بعضی از بیماران به صورت دایمی مشاهده شده است و تاکنون هیچ یک از تولید کنندگان این دستگاه ها نتوانسته اند ادعای دایمی بودن عملکرد دستگاهشان را برای تمام افراد داشته باشند. 

 

غیرتهاجمی

1. الکترولیز موهای زاید

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.