جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

کاشت ابرو

هر آنچه که باید از کاشت ابرو بدانید.

امروزه محبوبیت کاشت ابرو در سطح جهان، بخصوص نزد خانم ها در حال افزایش است و با وجود معضل ریزش ابرو که بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس، شیمی درمانی و غیره بوجود می آید، بسیاری از مردم می خواهند که موهای این ناحیه از صورت خود را ترمیم کنند چرا که داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس وی بخصوص در خانم ها شود. از این رو بسیاری از افراد جهت درمان ابرو، کاشت ابرو و یا پرپشت کردن ابرو به کلینیک های کاشت ابرو مراجعه می کنند. ما درآی نبض همراه باشید تا کاشت ابرو به روش FUE  را به بهترین نحو بشما عزیزان توضیح دهیم.

هزینه و قیمت کاشت ابرو

هزینه این درمان در حدود 10 میلیون تومان بوده که بسته به حجم کاشت و سایر موارد متغیر است.

کاشت ابرو چیست؟

در سال های اخیر با توجه به وجود متدهای پیشرفته و جدید افزایش تمایل به عمل های زیبایی مانند کاشت ابروی طبیعی و یا پیوند و ترمیم ابرو، شاهد افزایش تمایل به داشتن ابروهای بزرگ و نسبتا پرپشت نزد زنان و حتی مردان نیز هستیم. طبیعتا این امر موجب جذابیت و بالارفتن اعتماد به نفس افراد خواهد شد.

 

آیا داشتن ابروهای پرپشت باعث جذابیت فردی می شود؟ و آیا داشتن ابروهای پرپشت و خوش حالت لازم است؟ 

پاسخ ما مثبت است چرا که در حقیقت داشتن ابروهای کم پشت یا نداشتن موی ابرو متاسفانه موجب جلب توجه افراد به چهره آن شخص می شود و آن فرد نیز با آگاهی از این مسئله ممکن است به مرور زمان از این مسئله دچار ناراحتی یا حتی افسردگی شود (به ویژه در میان خانمها). اما نگران نباشید چون با رشد علم پزشکی امروزه بسیاری از این گونه مشکلات و عوارض به آسانی درمان می شوند. ما از تکنیک ها و شیوه های جدید و کاملا موثر کاشت ابرو جهت برطرف نمودن مشکل ریزش موهای ناحیه ابرو استفاده می کنیم. پیوند ابرو یا ترمیم نواحی کوچکی از ناحیه ابرو شیوه ای بسیار موثر و مناسب برای کسانی است که به دلایل مختلفی از قبیل ابرو برداشتن نامناسب، جای زخم و یا عوامل ژنتیکی دچار ریزش موی ابرو شده اند.

 

کاشت مژه

چه کسانی می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

همانطور که بیان شد عمل کاشت ابرو علاوه بر مناسب بودن برای افرادی که جهت زیبایی انجام می دهند برای افرادی که به علل مختلف ابرهای خود را از دست داده اند نیز موثر می باشد.

نحوه انجام کاشت ابرو چگونه است؟

 در پیوند موی ابرو معمولا مقداری از موهای بالای گوش ها برداشته و سپس در محل ابرو ها کاشت و پیوند زده می شود. لطفا در نظر داشته باشید که کاشت ابروی طبیعی باید به وسیله یک متخصص مجرب انجام شود و زمان تقریبی این عمل هم معمولا بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد. این عمل در واقع یک روش هنرمندانه است و در این روش پزشک و یا تیم پزشکی جراح، پیش از آغاز ترمیم ابرو اقدام به طراحی ابرو به طور مجزا برپایه عوامل مهم و فاکتورهایی از قبیل: نوع چهره فرد، ویژگی های ظاهری صورت و بخصوص نتایجی که بنا به سلقیه شخصی خواهان آن هستید، می کنند. 

نکته مهم:

یک متخصص کاشت ابرو باید توجه کند، نوع قوس ابروها، ضخامت مناسب مو، فاصله بین ابروها و همچنین طول ابرو که جهت درمان در نظر گرفته می شوند همگی متناسب با ویژگی های ظاهری چهره فرد تناسب داشته باشد.

 

مراحل جراحی کاشت ابرو طبیعی به روش FUE:

هنگام جراحی کاشت ابرو طبیعی به روش FUE، ابتدا ناحیه اهدا کننده مو را آماده می کنند که همانطور که بیشتر اشاره شد، معمولا برای پیوند ابرو از پشت گوش ها استفاده می شود. در اولین قدم برای عمل، موها به دقت توسط پزشک متخصص از ناحیه اهدا کننده برداشته شده و هر دفعه یک فولیکول به ابروها جهت کاشت، انتقال داده می شود. در طول این عمل که تحت بی هوشی موضعی انجام می شود، بیمار به راحتی به خواب رفته و هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.

 

کاشت طبیعی ابرو چگونه انجام می شود؟

همانطور که در آی نبض گفته شد، عمل کاشت ابرو برداشت فولیکول های مو از یک ناحیه اهدا کننده و سپس کاشت و پیوند زدن آنها در ناحیه ابرو است و تیم پزشک کاشت مو هم اینکار را بر اساس طرحی که بیمار از قبل انتخاب کرده، برای او انجام می دهد و هر موی پیوند زده شده در یک زمان و با زاویه مناسب در محل جدید قرار داده می شود. موها هم دقیقا شبیه شیوه رشد موی ابرو، کاشت می شوند تا ابرو ظاهری کاملا طبیعی پیدا کند. بهتر است طراحی با توجه به نظر بیمار و مشاوره متخصص کاشت ابرو صورت بگیرد. بسیاری از کلینیک های کاشت ابرو حین عمل از دستگاه Wand استفاده می کنند (دستگاهی که هرگونه درد را کاهش می دهد) در این عمل جراحی کاشت ابرو، هر فولیکول مو با سوزن های مخصوص پیوند، کاشت می شوند تا میکروگرافت های بدست آمده از ناحیه اهدا شده به درستی در ناحیه ابروی شما ثابت بمانند. نکته دیگر هم این است که در هنگام برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، موها باید به واحدهای فولیکوی جدا از هم تقسیم و از طرفه دیگر هر گونه چربی یا پوست اضافی توسط پزشک جراح جدا شود. زمانی که درمان شما در کلینیک کاشت ابرو، انجام شد موی کاشت شده به صورت طبیعی رشد کرده و همچنان می توانید زیر ابرو هایتان را بردارید، به ابروهایتان شکل داده و حتی آنها را با خیال راحت کوتاه کنید، زیرا ابروهای جدید کاشته شده دقیقا مانند ابروهای طبیعی شما هستند و پس از عمل زیبایی این را احساس خواهید کرد و مسلما از داشتن ابروهای زیبا شادمان خواهید شد. از طرف دیگر انجام کارهایی مانند جدا کردن، براق کردن و حتی بندکشی ابرو های پیوند زده شده تاثیرخاصی بر وضعیت فولیکول نداشته، موهای ابرو دوباره رشد کرده و از این لحاظ هیچ مشکلی پیش نمی آید. در سالهای اخیر، کاشت ابرو به روش واحد فولیکولی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. اما با این وجود، در مجموع می توان گفت که جراحان کاشت ابرو امروزه از روش های مختلفی از قبیل (کاشت ابرو به روش FUE و کاشت ابرو به روش FUT) استفاده می کنند.

 

دستور العمل کاشت ابرو به چه شکلی ست:

موهایی که قرار است اهدا شوند معمولا از پشت سر گرفته می شوند، که هم روش FUE و هم در روش نوار FUT مرسوم می باشد. بسته به هدف بیمار از کاشت ابرو، نژاد و مدلی که می خواهد، روش عمل تعیین می شود. در حین کاشت ابرو طبیعی باید به مکان رشد مو دقت کرد زیرا از این طریق می توان زاویه و میزان رشد مو را تعیین نمود. زمانی که موهای پیوندی زیر میکروسکوپ آماده عمل شدند، متخصص مکان های گیرنده را ایجاد خواهد کرد و سپس جهت و زاویه رشد ابرو را تعیین خواهد کرد. سپس موهای پیوندی در مکان های آماده شده وارد می گردند و روند پروسه کاشت ابرو طبیعی توسط متخصص نظارت می شود. هدف از نظارت کاشت ابرو این است که مشخص شود آیا پروسه در راستای مشخص شده اجرا می شود یا خیر و نیز میزان تراکم ابروها را بررسی می نماید. پروسه تا زمانی که بهترین حالت برای ابرو ایجاد نشود متوقف نخواهد شد. بسته به اینکه چه تعداد ابرو کاشته شود، پروسه کاشت ابرو معمولا 4 ساعت به طول می انجامد.

مدت زمان بهبود کاشت ابرو چقدر است؟

انتظار می رود پوسته نازک ایجاد شده در اطراف هر مو کاشته شده و مقداری قرمزی حاصل از عمل تا 5 روز بعد باقی بماند و پس از آن کمی صورتی رنگ می شود و می توان آن را با آرایش کردن پنهان نمود. ممکن است در موارد نادری کمی خون مردگی و تورم به مدت 3 روز در اطراف چشم برای برخی بیماران مشاهده شود. در صورتی که از بخیه در کاشت ابرو استفاده شود جای آن پس از چند هفته از بین می رود ولی جای زخم باقی می ماند، اما اگر از روش FUE در کاشت ابرو استفاده شود هیچگونه جای زخم خطی باقی نمی ماند و نیازی به بخیه نمی باشد, در طول هفته دوم و سوم، ابرو بسیار زیبا به نظر می رسد دلیل آن این است که هنوز ابرو کاشته شده پر است و ریزشی صورت نگرفته است. 

نتایج درمان کاشت ابرو چیست؟

در واقع موی کاشته شده 2 تا 3 هفته بعد می ریزد و سپس رشد دوباره تا 4 ماه پس از آن ادامه خواهد داشت. تا حدود 6 ماه ابرو پر و پرتر خواهد شد.

قبل از درمان کاشت ابرو چه آمادگی‌هایی لازم است؟

 انتخاب مراکز و پزشک متخصص و با تجربه برای کاشت ابرو بسیار مهم می باشد. همچنین پزشک با بررسی سوابق پزشکی بیمار، راجع به نتیجه عمل و خطرات آن و انتظارات شما توضیحاتی خواهد داد.

برای انجام عمل کاشت مو باید به نکات زیر دقت کرد:

  •  اجتناب از سیگار کشیدن دو هفته قبل از عمل جراحی؛
  •  داشتن همراه در روز انجام کاشت، چرا که عمل سرپایی بوده و پس از آن برای رسیدن به منزل بایستی از انجام رانندگی توسط خود فرد اجتناب کرد؛
  •  برای استراحت ۲ -۳ روزه پس از عمل برنامه ریزی کنید.

پس از درمان کاشت ابرو چه مراقبت‌هایی لازم است؟

 به دلیل اینکه موهای دهنده از پوست سر گرفته شده اند باید آن را به مدت 10 الی 14 روز هدایت کرد و گاهی مواقع در صورت نیاز مقداری تمیز کردن لازم دارد. چرخه رشد دوباره پس از کاشت ابرو 6 الی 8 هفته به طول می انجامد, ریسک کمی در کاشت ابرو وجود دارد با اینحال ممکن است مدت زمان صورتی بودن ناحیه کاشت طولانی شود، یا ابروی کاشته شده رشد ضعیفی داشته باشد یا ممکن است ابرو از جهتی که قرار بوده در آن رشد کند منحرف شود یا حتی تراکم بیش از حد در آن قسمت داشته باشد. 

سوالات متداول کاشت ابرو

1- آیا این روش درد دارد؟

خیر در این روش قبل از شروع کاشت از بی حسی موضعی استفاده شده به طوری که شما دردی احساس نخواهید کرد.

 

2- در چه مواردی می توان کاشت مو موفق داشت؟

 درصورتی که تیم پزشکی باتجربه و متخصص این عمل را انجام دهند، علاوه بر آن فرد متقاضی دارای موهایی سالمی در قسمت پشت سر یا بانک مو برای برداشت داشته باشد.

 

3- آیا نتیجه این درمان دایمی است؟

 بله، به دلیل اینکه موهای پشت سر تحت اثر هورمون های مربوط به ریزش مو قرار ندارند بنابراین کاشت آنها ماندگاری دائمی به همراه خواهد داشت.

تصاویر قبل و بعد کاشت ابرو

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.