جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

عفونت قارچی ناخن

عفونت قارچی ناخن چیست؟

عفونت های قارچی ناخن که اسم پزشکی آن انیکومیکوزیس (Onychomycosis) بوده بسیار رایج هستند. این قارچ ها می تواند در مکان هایی مانند محل دوش گرفتن، حمام ها و رخت کن ها وجود داشته باشند. این قارچ ها می توانند از طریق فایل های ناخن و ناخن گیر فرد مبتلا که ممکن است توسط افراد دیگر نیز استفاده شود منتقل و گشترش یابند. همچنین عفونت قارچی ناخن ها می تواند از یک ناخن به ناخن های دیگر فرد منتقل شود.

دلایل و علت به وجود آمدن عفونت قارچی ناخن چیست؟

این مشکل توسط یک قارچ (fungus) به وجود می آید که به ناخن ها حمله کرده (مخصوصا به ناخن های انگشتان پا) و باعث شکننده شدن، تغییر رنگ دادن و ضعیف شدن آن ها می گردد.  در این حالت رنگ ناخن ها می تواند سفید، سبز، سیاه یا زرد شده و همچنین ناخن ضخیم تر و شکننده تر می گردد.

روش‌ها و راه‌های درمان عفونت قارچی ناخن چیست؟

 روش های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد که همگی شامل مواد ضد قارچ برای درمان عفونت می باشند. یکی از این موارد رنگ ناخن، لاک ها و الکل می باشد که با تجویز پزشک از داروخانه ها تهیه می گردد. این مواد مایع به طور منظم مصرف شده و سطح ناخن را یکدست می نماید. برای عفونت های خفیف نیاز به مصرف دارو نمی باشد اما برای عفونت های جدی تر پزشک دارو تجویز می کند.

درصورتی که این روش ها موثر واقع نشوند معمولا لیزر درمانی انجام خواهد شد. لیزرها با استفاده از انرژی بالای نور خود باعث اثر گذاشتن بر قارچ ها بدون آن که به بافت اطراف آسیبی وارد کنند می شود.

پس از درمان در تمامی موارد چندیدن ماه طول می کشد تا ناخن جدید و سالم رشد کرده جایگزین ناخن های قبل گردند.

 

غیرتهاجمی

1. لیزر درمانی برای حذف عفونت ها

2. استفاده از دارو

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.