جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

خطوط و چین و چروک‌ها

خطوط و چین و چروک‌ها چیست؟

خطوط و چین و چروک‌ها (Lines and Wrinkles):

چین و چروک ها یکی از نشانه های افزایش سن و پیری در افراد است که معمولا از دهه سوم زندگی هر فرد برروی صورت شخص شروع به اتفاق افتادن می کنند. ابتدا خط هایی بین بینی و دهان، اطراف چشم و بر روی پیشانی شروع به شکل گیری می کنند. خطوط خنده، خط اخم و خطوط پنجه کلاغی براثر حرکات تکراری صورت اتفاق می افتند.

 

خطوط پنجه کلاغی دور چشم:(crows feet)

گسترش خطوط پنجه کلاغی دور چشم و رشد آنها می تواند به عنوان اولین نشانه برای کاهش جوانی و کاهش حالت ارتجاعی پوست قلمداد شود. روش های زیادی برای درمان این خطوط وجود دارد.که بسته به عمق و وسعت چین وچروک ها متفاوت اند. برای دیدن انواع مختلف درمان های دور چشم به قسمت خطوط پنجه کلاغی در سایت مراجعه نمایید.

 

خطوط پیشانی و خط اخم :(forehead line)

بیشتر افراد تمایل به درمان خطوط و چین وچروک های پیشانی که از نشانه های افزایش سن و سال است، دارند. این خطوط معمولا وابسته به حالت صورت و نحوه برانگیختن عضلات چهره هر فرد، متفاوت است.

خطوط افقی پیشانی، هنگامی که ابروهای خود را بالا می بریم اتفاق می افتند. و خط اخم یا خطوط عمودی پیشانی(خطوط بین ابروها)، زمانی که ما درحال تمرکز روز یک موضوع و یا درحالت عصبانیت و ناراحتی هستیم، اتفاق می افتند. روش های غیر تهاجمی موثر بسیاری برا کاهش این چین وچروک ها وجود دارد. برای مشاهده گزینه های درمان این خطوط به قسمت خطوط پیشانی و خط اخم در سایت مراجعه کنید.

 

خطوط نازولابیال: (nasolabial lines)

خطوط دور دهان معمولا بیش از خطوط هر قسمت دیگر صورت افراد را نگران می کند. این خطوط معمولا به صورت عمودی در اطراف دهان دیده می شوند و حالت عمیق تر این خطوط که بسیار شایع می باشد، بین بینی و گوشه لب اتفاق می افتد و معروف به خطوط نازولابیال (nasolabial lines) می باشد. خوشبختانه روشهای موثر و ساده  برای درمان این خطوط و جوانسازی صورت وجود دارد.

دلایل و علت به وجود آمدن خطوط و چین و چروک‌ها چیست؟

با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و این به دلیل تولید کمتر کلاژن و فیبر الاستین در پوست می‌باشد. درنتیجه پیوند بین بافتی در پوست کاهش یافته و پوست قوام خود را از دست می دهد. واین موجب شل شدن و ایجاد چین وچروک درپوست می گردد. همچنین گرانش زمین باعث به پایین کشیدن این چین وچروک ها و درنتیجه پدیده افتادگی گونه و افتادگی پلک اتفاق می افتد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استرس، سیگار کشیدن و ... باعث تشدید اثرات این خطوط در صورت افراد می گردد.

روش‌ها و راه‌های درمان خطوط و چین و چروک‌ها چیست؟

با توجه به وجود روش های مختلف برای درمان این خطوط و افتاگی های پوست، انتخاب روش درست بسته به شناخت صحیح هر روش، میزان هزینه، شرایط بیماری و فرد دارد. پزشک می تواند شما را در انتخاب صحیح هر روش کمک کند.

 

روش های غیرتهاجمی (بدون نیاز به جراحی)

1. پلاسماتراپی

2. استفاده از کرم های مخصوص چین و چروک

 

 

جراحی

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.