جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

انباشته شدن چربی در نواحی شکم و پهلو

انباشته شدن چربی در نواحی شکم و پهلو چیست؟

حفظ ظاهر مناسب شکم و پلوها (Love Handles) و کاهش چربی های این نواحی برای افراد بسیار مهم بوده تا بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند که این موضوع با بالا رفتن سن فرد روز به روز سخت تر خواهد شد. به طور مشابه چربی های اطراف ران ها و باسن (Saddle Bags) و چربی های شکم و پهلوها (muffins tops) که با بستن شلوار دور آن جمع می شوند و ظاهر نامناسبی ایجاد می کند، از دیگر نگرانی های افراد می باشد.

دلایل و علت به وجود آمدن انباشته شدن چربی در نواحی شکم و پهلو چیست؟

پس از دوران بلوغ بدن ما سلول های چربی جدیدی تولید نکرده و درنتیجه تعداد سلول ها در فرد پس از چاق شدن با قبل از آن یکسان است اما علت چاقی ها کجاست؟

با چاق شدن فرد تعداد سلول های چربی وی تغییری نمی کند بلکه سلول های چربی فرد رشد کرده و بزرگتر می شوند و حجم بیشتری چربی را انباشته می کنند.

روش‌ها و راه‌های درمان انباشته شدن چربی در نواحی شکم و پهلو چیست؟

یکی از روش‌ های درمان این مشکل، لیپوساکشن است که این عمل یکی از روش های جراحی زیبایی برای حذف چربی و اصلاح فرم بدن می باشد. این روش تهاجمی شامل حذف چربی ها از لایه های عمیق و ذخیره شده چربی می باشد و لایه های سطحی تر پوست (subcutaneous) که سلولیت ها (یا توده های چربی) در آن به وجود می آیند، را شامل نمی شود. این روش با عوارضی مانند خونریزی، تورم و جای زخم همراه بوده با این حال با گسترش تکنولوژی و آمدن روش ها و تکنیک های جدید این عوارض به حداقل خود رسیده و روز به روز نیز کمتر می گردد.

 

تهاجمی

1. برداشت چربی با دستگهای  التراسوند(لیپوماتیک،التراضد،ویزر)

جراحی

غیر جراحی

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.