جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

آراف جوانسازی (لیفتینگ)

هر آنچه که باید از آراف جوانسازی (لیفتینگ) بدانید.

انرژی آر اف به تنهایی برای درمان افتادگی های صورت استفاده شده و برای کسانی که دارای افتادگی های خفیف و متوسط می باشند، بسیار مناسب است (معمولا افراد بین۳۰ تا ۵۰ سال). از امواج آراف برای درمان افتادگی ها وچین وچروک های پیشانی، زیر چشم، گونه ها، میانه صورت (مید فیس)، خط فک وگردن استفاده می گردد. براساس فناوری آراف بیشتر افراد بعد از انجام آن، تغییر محسوسی را با کمترین ریسک و بدون دوره نقاهت خاصی نسبت به عمل جراحی در پوست خود مشاهده می کنند.

جهت انجام این درمان و اطلاع از هزینه دقیق آن از قسمت درخواست مشاوره سایت با ما در ارتباط باشید.

آراف جوانسازی (لیفتینگ) چیست؟

استفاده از جریان الکتریکی در پزشکی تقریبا از زمان پیدایش الکتریسیته وجود دارد. ازامواج رادیوفرکانس بیش از ۷۰ سال است که در دندانپزشکی، چشم پزشکی، جراحی پلاستیک و جراحی زنان و زایمان استفاده می شود و به تدریج از آن در پوست و مو، زیبایی، جراحی مغز و اعصاب، قلب و عروق و جراحی های گوش و حلق وبینی استفاده گردیده است. همچنین از فرکانس پایین جریان متناوب نیز در فیزیوتراپی به دلیل توانایی آن برای انقباض عضلات بهره گرفته می‌شود. از آراف جراحی نیز به طور معمول (با بهره گیری از افزایش جنبش الکترون ها برای به وجود آوردن گرمای بین بافتی) برای بریدن، برداشتن و یا انعقاد بافت ها استفاده می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی درسرد کردن گرمای امواج، ازانرژی رادیوفرکانس به صورت غیرتهاجمی برای جوانسازی صورت بهره می گیرند. با پیدایش تکنولوژی سرمایش می توان امواج آر اف را به لایه دوم و سوم پوست (ساب درم و دیپ درم) بدون آنکه لایه اول (اپی درم) آسیب ببیند، رساند. ایجاد گرما در این لایه ها بدون صدمه زدن به لایه بیرونی پوست، باعث تحریک کلاژن ها و بازسازی آن ها در پوست فرد شده که درنتیجه باعث جمع شدگی (لیفتینگ) و جوانسازی پوست فرد می گردد.

آمار جامعه جراحان پلاستیک آمریکا نشان می دهد که جوانسازی پوست با امواج آراف هفتمین روش غیرتهاجمی رایج در بین مردم آمریکا در سال۲۰۱۵ با بیش از۴۷۰،۰۰۰ درمان بوده است.

عملکرد آراف جوانسازی (لیفتینگ)‌ به چه شکلی است؟

با عبور امواج رادیوفرکانس از یک بافت، با مقاومت آن بافت روبرو شده که در نتیجه انرژی خود را به صورت افزایش دما درآن بافت اعمال می کند. هرچه مقاومت بافت ها دربرابر عبور جریان بیشتر باشد، میزان افزایش دما درآن بافت بیشتر خواهد بود. از این موضوع برای بریدن (cut) و انعقاد (coagulate) در دستگاه‌های آراف جراحی استفاده می کنند.

انرژی آراف زمانی که برای جوانسازی پوست استفاده می گردد، به لایه های عمیق و سطحی پوست فرستاده شده و با ایجاد حرارت در این لایه ها باعث سفت شدن و بهبود ساختار لایه زیرین پوست و همچنین تحریک کلاژن ها برای جوانسازی می گردند. بنابراین تغییر محسوسی در قوام و لیفتینگ پوست وکم کردن چین وچروک ها و خطوط ریز می گذارد.

 

 

انواع امواج رادیوفرکانس مورد استفاده در دستگاهای زیبایی عبارتند از:

• Uni polar RF یا mono polar (مونو پولار)

  هندپیس این دستگاه تک قطبی بوده و بیشترین مقاومت در نوک آن وجود دارد. آراف مونوپلار نسبتا عمقی نفوذ کرده (حدود ۲۰ میلیمتر ) و بنابراین هم پوست و هم بافت چربی زیر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. در این دستگاه ها از یک پلیت به عنوان اتصال به بدن برای عبور جریان و کمتر کردن مقاومت بدن در برابر عبور جریان استفاده می کنند.

  

 

• RF (بای پولار)

 هندپیس این دستگاه دارای دو قطب یا بیشتر برای عبور جریان می باشد و نیاز به پلیت برای عبور جریان ندارد. آراف‌های چند قطبی در عمق کمتری از پوست (۲-۴ میلیمتر ) نفوذ کرده و فقط روی پوست اثر می گذارند و کلاژن سازی در آن را تحریک می کند و سبب سفت تر شدن وجوانسازی پوست می گردد. در این دستگاه از هر دو نوع آر اف یعنی unipolar  و bipolar بطور همزمان استفاده شده است. گمان می رود که ترکیب آنها اثری بر روی کلاژن سازی وکاهش چربی خواهد داشت.

 

چه کسانی می‌توانند آراف جوانسازی (لیفتینگ) انجام دهند؟

تا زمانی که شما از لحاظ بدنی سالم هستید و هیچ بیماری پوستی و عفونی خاصی در ناحیه درمان خود ندارید، می توانید از این روش درمانی استفاده کنید مگر در شرایط زیر که باید از انجام این روش اجتناب کرد:

• افراد دارای اختلالات حسی؛

• افراد دارای مشکلات پوستی و یا عفونت در ناحیه درمان؛

• زنان باردار؛

• افرادی که از دستگاه های الکتریکی مانند ضربان ساز قلب و یا ایمپلنت های فلزی و… در بدنشان استفاده شده است نمی توانند از این درمان استفاده کنند. زیرا امواج آراف باعث اختلال در عملکرد آنها و ایجاد گرمایش در مواد فلزی داخل بدن می گردد.

نحوه انجام آراف جوانسازی (لیفتینگ) چگونه است؟

بررسی دقیق دلایل انجام یک درمان پیش از انجام آن بسیار مهم می باشد. شما باید مطمین باشید که این روش می تواند خواسته‌ی شما را برآورده کرده و این که بعد از درمان چه شکلی خواهید شد. پزشک شما باید قادر به پاسخ به تمام این سوالات باشد.

سوابق پزشکی شما باید بررسی گردد تا پزشک مطمین شود دلیلی برای انجام ندادن فرایند درمانی برای شما وجود ندارد. ممکن است به شما فرم رضایت نامه ای برای اینکه شما مزایا و خطرات این کار را پذیرفته اید  داده شود. گرفتن عکس ” قبل و بعد ” عمل درمانی برای کمک به مشاهده نتیجه درمان مفید خواهد بود.

قبل از انجام آراف شما باید صورتتان را با اب گرم و صابون، برای از بین بردن چربی پوست ویا آرایش بشویید، چرا که می تواند باعث اختلال در روند درمانی آراف گردد. سپس ممکن است (بسته به نظر پزشک) کرم های بی حسی موضعی بر روی پوست شما برای کمک به کاهش درد اعمال گردد.

بسته به نوع دستگاه و پزشک، قبل از انجام آراف ممکن است خطوطی روی صورت برای مشخص شدن محل آراف و جلوگیری از اورلب کشیده شود. همچنین در دستگاه‌های مونوپلار یا تک قطبی از یک پد اتصال به بدن هم برای ایجاد امواج رادیوفرکانس استفاده می گردد.

همچنین از ژل مخصوصی برای جلوگیری از تماس دستگاه با صورت برروی سطح پوست استفاده می‌شود، سپس پزشک درمان آراف را برروی صورت آغاز خواهد کرد. پس از انجام معمولا یک ژل آرام بخش ویا لوسین برروی سطح پوست می مالند.

بلافاصله پس از درمان شما در پوست خود احساس جمع شدگی کرده و بعد از گذشت چند ماه از انجام آراف به تدریج این جمع شدگی بیشتر نمایان می گردد.

بسته به ضخامت پوست افراد، پزشک تعداد جلسات و دوره درمان را برای هر بیمار مشخص می کند .تنها در بعضی افراد انجام یک جلسه باعث گرفتن نتایج مناسب می گردد.

مدت زمان بهبود آراف جوانسازی (لیفتینگ) چقدر است؟

پس از درمان پوست شما ممکن است مانند حالت آفتاب سوختگی به رنگ قرمز درآید، ولی به سرعت از بین خواهد رفت. با این وجود پس از درمان شما نیاز به دوره ریکاوری خاصی ندارید و بلافاصله میتوانید به سراغ کارهای روزمره خود برگردید.

نتایج درمان آراف جوانسازی (لیفتینگ) چیست؟

درمان با کمک انرژی آراف یک تکنولوژی جدید و امیدوار کننده برای سفت کردن پوست های تازه شل شده وافتاده، بدون نیاز به جراحی می باشد. این روش برای کسانی که نمی خواهند برای درمان افتادگی پوست خود از جراحی استفاده کنند بسیار مناسب می باشد.

براساس تکنولوژی آراف، اکثر افراد تحت درمان باید حداقل بهبود در جوانسازی  وقوام پوست خود را مشاهده کنند. همچنین با کمترین ریسک و دوران نقاهت در مقایسه با روش های جراحی، شاهد سفت شدن ولیفتینگ پوست خود باشند.

قبل از درمان آراف جوانسازی (لیفتینگ) چه آمادگی‌هایی لازم است؟

این روش بسیار بی خطر و بدون درد بوده و برای گرفتن نتیجه بهتر موارد زیر توصیه می گردد:

• پیش از انجام آراف صحبت با پزشک برای مشخص شدن میزان بهبودی بسیار مهم می باشد؛

• گرفتن عکس قبل و بعد از درمان برای مشاهده میزان تغییرات در طول درمان بسیار مهم می باشد؛

• پیش از درمان از انجام کارهایی که باعث تحریک پوستتان شود خودداری کنید. مانند آفتاب گرفتن یا برنزه کردن پوست.

پس از درمان آراف جوانسازی (لیفتینگ) چه مراقبت‌هایی لازم است؟

پس از درمان نیاز به مراقبت های خاصی وجود ندارد با این حال معمولا نکات زیر توصیه می شود:

• استفاده کم از کرم ها و ژل های مرطوب کننده و تسکین دهنده در ناحیه درمان شده مانند کرم آلوئه ورا؛

• قراردادن بسته های یخ در ناحیه درمان شده و یا شستن آن با آب سرد برای خنک کردن آن قسمت.

سوالات متداول آراف جوانسازی (لیفتینگ)

1. آیا این روش با درد همراه است؟

بسته به نوع دستگاه موجود در کلینیک این مورد متفاوت خواهد بود. گرچه معمولا این روش بدون درد می باشد ولی کلینیک ممکن است برای شما از کرم های بی حسی استفاده کند.

2. مدت زمان درمان در هر جلسه چقدر است؟

جهت جوانسازی، هر جلسه حداکثر نیم ساعت (بسته به ناحیه درمان) طول خواهد کشید.

3. موارد درمان امواج رادیوفرکانس برای جوانسازی چیست؟

از امواج رادیو فرکانس در زیبایی بسیار استفاده می شود. کاربردهای زیر برای جوانسازی و لیفتینگ پوست بوده که در نقاط مختلف مانند صورت، گردن، دور چشم، دورلب، شکم و حتی بازوها استفاده می گردند:

• رفع افتادگی و شلی پوست فرد با تحریک کلاژن وبازسازی کلاژن در پوست؛

• جوانسازی و لیفتینگ پوست؛

• درمان چین وچروک؛

• درمان آکنه های فعال، با ایجاد انرژی حرارتی بالا باعث فشردگی غدد سباسه و از بین رفتن باکتری های مسبب آکنه می شود؛

• بستن منافذ باز پوست (با فشردگی غدد سباسه به علت ایجاد حرارت در ناحیه درم پوست باعث تحریک کلاژن سازی شده و به بسته شدن منافذ باز پوستی کمک می نماید)؛

• درمان اسکارها و آکنه اسکارهای پوست.

4. عوارض رادیوفرکانسی چیست؟

در هنگام درمان احساس گرما در زیر و سطح پوست مشاهده می گردد که برای جلوگیری از سوزش بدن استفاده از ژل اولتراسوند و اسپری خنک کننده توصیه می شود.  شایع ترین اتفاقات دیده شده پس از این درمان موارد زیر می باشد :

• قرمزی، کبودی و تورم که پس از چند روز رفع می شوند؛

• درصورت احساس خشکی پوست در ناحیه درمان شده، استفاده از کرم های مرطوب کننده مانند کرم آلوئه ورا توصیه می گردد؛

• احساس ناخوشایند و ناراحتی در حین درمان که معمولا با استفاده از کرم های بی حسی آن را کاهش می دهند.

6. زمان دیده شدن نتیجه رادیوفرکانسی چه موقع خواهد بود؟

نتایج پس از هرجلسه دیده خواهند شد. برای گرفتن نتیجه مطلوب معمولا افراد به بیش از یک جلسه نیاز دارند. نتایج دلخواه را پس از یک دوره درمان کامل با کاهش چشم گیر خطوط ریز و چین و چروک ها و تناسب و لیفتینگ صورت و گردن می توانید مشاهده کنید. بنابه نظر مراجعین اندازه دور شکم و بازوهایشان کوچک تر و بافت بهبود یافته و سفت تر شده است.

7. تعداد جلسات درمان چقدر می باشد؟

یک دوره درمان شامل ۳ تا ۸ جلسه می باشد. هر جلسه حداکثر به ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد (با توجه به ناحیه درمان) . برای تداوم اثرات درمانی هر ۴ تا ۸ هفته یک جلسه درمان نگهدارنده نیاز است.

8. مدت ماندگاری اثر رادیوفرکانسی چقدر خواهد بود؟

به دلیل گرانش زمین و بالارفتن سن پوست ما دائم در معرض شل شدن و افتادگی و افزایش چین وچروک ها می باشد بنابراین با انجام متوالی روش های پیشگیرانه و درمان کننده مانند تکنولوژی آراف می توان از میزان شدت این مشکلات کم کرد. وبرای تداوم اثرات درمانی هر ۴ تا ۸ هفته یک جلسه درمان نگهدارنده نیاز است.

تصاویر قبل و بعد آراف جوانسازی (لیفتینگ)

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.