جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

امواج رادیو فرکانس

هر آنچه که باید از امواج رادیو فرکانس بدانید.

از انرژی رادیوفرکانس (RF) به عنوان یک روش جدید و تکنولوژی امیدبخش برای اصلاح و فرم دهی بدن، کاهش و از بین بردن چربی ها و سلولیت بدون نیاز به عمل جراحی استفاده می شود. دراین تکنولوژی دستگاه های ساخته شده معمولا یا از امواج آراف به صورت تنها و یا همراه با مکش و مادون قرمز برای افزایش تاثیر گذاری بهره می گیرند.

در این روش با استفاده از گرمای کنترل شده امواج آراف و رساندن آنها به لایه های زیرین پوست، باعث جمع شدن پوست، کاهش بافت چربی و سلولیت ها در زیر پوست می شوند. همچنین این گرما باعث افزایش گردش خون در بافت چربی و در نتیجه باعث خروج سلول های چربی از طریق سیستم لنفی بدن ولاغری فرد می گردد.

با این روش درمان شما تغییرات محسوسی در بدن خود بدون دوره نقاهت و با حداقل ریسک را خواهید دید. این تغییرات معمولا شامل کاهش موقت در ظاهر سلولیت و بافت چربی به همراه از بین رفتن بخشی از آن می باشد.

جهت اطلاع از هزینه این درمان می توانید به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید و یا در قسمت درخواست مشاوره سایت با ما در ارتباط باشید.

امواج رادیو فرکانس چیست؟

ازامواج رادیوفرکانس بیش از 70 سال است که در دندانپزشکی، چشم پزشکی، جراحی پلاستیک و جراحی زنان و زایمان استفاده می شود و به تدریج از آن در پوست ومو، زیبایی، جراحی مغزواعصاب، قلب و عروق و جراحی های گوش و حلق وبینی استفاده گردید. از فرکانس پایین جریان متناوب نیز در فیزیوتراپی به دلیل توانایی آن برای انقباض عضلات استفاده می شود. از آراف جراحی نیز به طور معمول (با بهره گیری از افزایش جنبش الکترون ها برای به وجود آوردن گرمای بین بافتی) برای بریدن، برداشتن ویا انعقاد بافت ها بهره می گیرند.

با این حال با پیشرفت تکنولوژی درسرد کردن گرمای امواج، ازانرژی رادیوفرکانس به صورت غیرتهاجمی برای کاهش چربی و از بین بردن سلولیت بهره می گیرند. با پیدایش تکنولوژی سرمایش می توان امواج آر اف را به لایه دوم و سوم پوست (ساب درم و دیپ درم) بدون آنکه لایه اول(اپی درم) آسیب ببیند، برسانیم. ایجاد گرما در این لایه ها بدون صدمه زدن به لایه بیرونی پوست، باعث افزایش گردش خون و دفع چربی ها از طریق سیستم لنفاوی می گردد. همچنین این گرما باعث تحریک کلاژن ها و بازسازی کلاژن ها در پوست فرد شده که درنتیجه باعث جمع شدگی (لیفتینگ) و جوانسازی پوست نیز می گردد.

عملکرد امواج رادیو فرکانس‌ به چه شکلی است؟

با عبور امواج رادیوفرکانس از یک بافت، با مقاومت آن بافت روبرو شده که در نتیجه انرژی خود را به صورت افزایش دما درآن بافت اعمال می کند. هرچه مقاومت بافت ها دربرابر عبور جریان بیشتر باشد، میزان افزایش دما درآن بافت بیشتر خواهد بود و از آنجایی که بیشترین مقاومت مربوط به پوست و بافت چربی است، عبورجریان رادیوفرکانس موجب افزایش دما دراین بافت ها و در نتیجه لیز شدن آن می شود. همچنین افزایش جریان خون و لنف که ناشی از افزایش حرارت دربافت چربی می باشد، موجب کمک به درمان ظاهر پوست پرتقالی سلولیت و خروج چربی ها از طریق سیتم لنفاوی بدن خواهد شد.

انواع امواج رادیوفرکانس مورد استفاده در دستگاهای زیبایی عبارتند از:

 

• Uni polar RF یا mono polar (مونو پولار)

   نسبتا عمقي نفوذ كرده حدود MM20) ) و بنابراين هم پوست و هم بافت چربي زير پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. در این دستگاه ها از یک پلیت به عنوان اتصال به بدن استفاده می کنند.

 

• bipolar RF (بای پولار)

در عمق كمتري از پوست (2-4mm ) نفوذ ميكند و فقط روي پوست اثر مي گذارد و كلاژن سازي در آن را تحريك مي كند و سبب سفت تر شدن وجوانسازي پوست مي گردد. در اين دستگاه از هر دو نوع آر اف يعني unipolar  و bipolar بطور همزمان استفاده شده است. گمان مي رود كه تركيب آنها اثري بر روي كلاژن سازي وكاهش چربي خواهد داشت.

چه کسانی می‌توانند امواج رادیو فرکانس انجام دهند؟

تمامی افراد می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند مگر در موارد زیر:

• زنان باردار؛

• افراد دارای مشکلات پوستی و یا عفونت در ناحیه درمان؛

• افرادی که از دستگاه های الکتریکی مانند ضربان ساز قلب و یا ایمپلنت های فلزی و... در بدنشان استفاده شده است نمی توانند از این درمان استفاده کنند. زیرا امواج آراف باعث اختلال در عملکرد آنها و ایجاد گرمایش در مواد فلزی داخل بدن می گردد.

نحوه انجام امواج رادیو فرکانس چگونه است؟

بررسی دقیق دلایل انجام یک درمان پیش از انجام آن بسیار مهم می باشد. شما باید مطمئن باشید که این روش می تواند خواسته ی شما را برآورده کند و این که بعد از درمان چه شکلی خواهید شد. پزشک شما باید قادر به پاسخ به تمام این سوالات باشد.

سوابق پزشکی شما باید بررسی گردد تا پزشک مطمئن شود دلیلی برای انجام ندادن فرآیند درمانی برای شما وجود ندارد. گرفتن عکس " قبل و بعد " عمل درمانی برای کمک به مشاهده نتیجه درمان مفید می باشد. ممکن است (بسته به نظر پزشک) کرم های بی حسی موضعی بر روی پوست شما برای کمک به بی حسی منطقه درمان اعمال گردد.

بسته به نوع دستگاه و پزشک، قبل از انجام آراف ممکن است خطوطی روی بدن شما برای مشخص شدن محل آراف و جلوگیری از اورلب کشیده شود. همچنین از ژل مخصوصی برای جلوگیری از تماس دستگاه با بدن برروی سطح پوست اعمال می گردد(عمدتا برای جلوگیری از سایش بدن). پس از انجام معمولا یک لوسین و یا یخ خنک کننده برروی سطح پوست قرار می دهند.

بسته به نوع دستگاه و شرایط بدنی شما پزشک به شما یک دوره درمان 8 تا10 جلسه ای خواهد داد که می تواند به صورت هفته ای و یا هفته در میان انجام گردد.

مدت زمان بهبود امواج رادیو فرکانس چقدر است؟

بیشتر افراد بلافاصله پس از انجام آراف به کارهای روزمره خود بازمی  گردند. همچنین ممکن است شما قرمزخفیفی(مانند آفتاب سوختگی) پس از درمان برروی پوست خود احساس کنید که معمولا پس از چند روز از بین خواهد رفت.

نتایج درمان امواج رادیو فرکانس چیست؟

درمان با کمک انرژی آراف یک تکنولوژی جدید و امیدوار کننده برای فرم دهی بدن، بدون نیاز به جراحی و همچنین کاهش سایز چربی و سلولیت می باشد. براساس تکنولوژی آراف، اکثر افراد تحت درمان باید حداقل بهبود در جوانسازی  وقوام پوست خود را مشاهده کنند. همچنین با کمترین ریسک و دوران نقاهت در مقایسه با روش های جراحی، شاهد کاهش موقت سلولیت و سایز چربی خود(معمولا بين نيم تا يک و نيم سانت در هر جلسه) باشند.

قبل از درمان امواج رادیو فرکانس چه آمادگی‌هایی لازم است؟

این روش بسیار بی خطر و بدون درد بوده و برای برای گرفتن نتیجه بهتر موارد زیر توصیه می گردد:

• پیش از انجام آراف صحبت با پزشک برای مشخص شدن میزان بهبودی بسیار مهم می باشد؛

• گرفتن عکس قبل و بعد از درمان برای مشاهده میزان تغییرات در طول درمان بسیار مهم می باشد.

پس از درمان امواج رادیو فرکانس چه مراقبت‌هایی لازم است؟

پس از درمان نیاز به مراقبت های خاصی وجود ندارد با این حال نکات زیر توصیه می شود:

• استفاده کم از کرم ها و ژل های مرطوب کننده و تسکین دهنده در ناحیه درمان شده مانند کرم آلوئه ورا؛

• قراردادن بسته های یخ در ناحیه درمان شده و یا شستن آن با آب سرد برای خنک کردن آن قسمت.

سوالات متداول امواج رادیو فرکانس

1. آیا این روش با درد همراه است؟

    بسته به نوع دستگاه موجود در کلینیک این مورد متفاوت خواهد بود. گرچه معمولا این روش بدون درد می باشد ولی کلینیک ممکن است برای شما از کرم های بی حسی استفاده کند.

 

2. مدت زمان درمان در هر جلسه چقدر است؟

    جهت جوانسازی نیم ساعت و جهت لاغری در هر منطقه نیم ساعت تا چهل دقیقه زمان مورد نیاز است.

 

3. موارد درمان رادیوفرکانسی برای لاغری چیست؟

    از امواج رادیو فرکانس در زیبایی بسیار استفاده می شود (درقسمت پوست و مو توضیح داده شده است). کاربردهای زیر برای لاغری و کاهش سایز بوده که در نقاط مختلف بدن مانند صورت، شکم، باسن، ران وحتی سینه ها استفاده می گردند:

• لاغری و کاهش چربی ها در هرجلسه؛

• کاهش سلولیت با ایجاد گردش خون؛

• رفع افتادگی و شلی پوست فرد با تحریک کلاژن وبازسازی کلاژن در پوست؛

• جوانسازی و لیفتینگ پوست. 

 

4. عوارض رادیوفرکانسی چیست؟

    شایع ترین اتفاقات دیده شده پس از این درمان موارد زیر می باشد :

• قرمزی، کبودی و تورم که پس از چند روز رفع می شوند؛

• درصورت احساس خشکی پوست در ناحیه درمان شده، استفاده از کرم های مرطوب کننده مانند کرم آلوئه ورا توصیه می گردد؛

• همچنین افزایش ادرار برای دفع چربی ها ممکن است اتفاق بیوفتد.

 

5. در هر جلسه چند سانت از ناحیه درمان کم خواهد شد ؟

    ميزان تغيير سايز در افراد به دليل سن، جنس، مقاومت بافت چربي و.... متفاوت بوده اما با توجه به تجربيات بدست آمده اين مقدار بين نيم تا يک و نيم سانت در هر جلسه مي باشد.

 

6. زمان دیده شدن نتیجه رادیوفرکانسی چه موقع خواهد بود؟

    نتایج پس از هرجلسه دیده خواهند شد. برای گرفتن نتیجه مطلوب معمولا افراد به بیش از یک جلسه نیاز دارند. بنابه نظر پزشک می توان تا ده جلسه و یا بیشتر، از این روش برای نتیجه بهتر استفاده کرد.

 

7. مدت ماندگاری اثر رادیوفرکانسی چقدر خواهد بود؟

    دقت کنید در روش های لاغری غیر تهاجمی داشتن رژیم غذایی مناسب و تحرک برای گرفتن نتیجه مطلوب و همچنین حفظ آن بسیار مهم می باشد. در صورت عدم رعایت واصلاح الگوههای رفتاری، افزایش چربی ها ممکن است دوباره اتفاق بیافتد.

تصاویر قبل و بعد امواج رادیو فرکانس

ارسال دیدگاه
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.