جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

مزایا و معایب کاشت ابرو

ابرو یکی از مهمترین اعضای صورت است که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با مزایا و معایب کاشت ابرو در آی نبض آشنا کنیم.

 

هزینه تقریبی کاشت ابرو چه مقدار است؟

در مورد قیمت کاشت ابرو هم که بسیاری علاقه مندند بدانند بر چه اساسی و اصولا چگونه تعیین می شود، می توان گفت که این امر وابسته به معیارهای مختلفی از جمله چگونگی عمل و تکنیک های بکار رفته توسط پزشک کاشت ابرو، تجربه شخصی وی در این گونه عمل ها، هزینه های کلینیک از قبیل قیمت دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده، تعداد فولیکول های بکار رفته و غیره می باشد.

 

اما به طور کلی  هزینه کاشت ابرو براساس چندین فاکتور تعیین می شود که عبارتند از:

مهارت و تخصص پزشک

پزشکانی که در امر کاشت ابرو طبیعی مهارت کافی دارند و می توانند به خوبی زاویه کاشت موهای ابرو را مشخص کنند، نتیجه کار آنها طبیعی تر است و در پایان هم رضایت بیمار حاصل می شود. طبیعتا این پزشکان در مقابل کاری که انجام می دهند، هزینه بیشتری دریافت می کنند، زیرا برای کسب مهارت و تخصص زمان و هزینه بیشتری را صرف کرده اند. همچنین این دسته از پزشکان تجربه بیشتری داشته و می توانند مطابق با میل بیمار ابروها را طراحی و بکار ببرند.

 

کلینیک کاشت ابرو

این روزها تجهیزات پزشکی به تمامی شهرستانها نیز رفته است به طوریکه در بیشتر شهرهای بزرگ کشور نیز ابروی طبیعی کاشته می شود. اما هزینه های آنها به طور یکسان محاسبه نمی شود. در شهر تهران به دلیل هزینه بالای اجاره ساختمان کلینیک و همچنین عوارض شهرداری و مالیات، هزینه کاشت ابرو به نسبت شهرهای شیراز و مشهد بیشتر می باشد. هزینه کاشت ابرو در کلینیک هایی که در بهترین مراکز شهری و در مکان های پررفت و آمد هستند، بیشتر محاسبه می شود.

 

سابقه پزشک کاشت ابرو

کلینیک هایی که سابقه بیشتری در کاشت ابرو دارند، هزینه های بیشتری نیز دریافت می کنند. پزشکان این کلینیک ها به دلیل خوشنام بودن در میان مراجعین و همچنین سابقه طولانی که در کاشت ابروی طبیعی دارند، طبیعتا هزینه بیشتری دریافت می کنند. بیمارانی که به این کلینیک ها مراجعه می کنند، با متخصص کاشت ابرو مشورت می کنند تا از نتیجه کار رضایت بیشتری داشته باشند.

 

هزینه پرسنل و کارکنان کلینیک

در زمان کاشت ابرو تنها پزشک نیست که برای پیوند ابرو آماده به کار می شود. بلکه در کنار او پرسنل دیگری نیز مشغول به فعالیت هستند که حقوق و دستمزد آنها نیز با کاشت ابرو تامین می شود. بنابراین پزشک میزانی از هزینه های دریافتی را برای پرداخت حقوق کارکنان کلینیک در نظر می گیرد.

 

تجهیزات و دستگاه کاشت ابرو

در کلینیک هایی که از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و استاندارد استفاده می شود، نتیجه نهایی بهتر است. تهیه این تجهیزات و دستگاه ها کاشت ابرو نیازمند صرف سرمایه زیادی دارد. در کلینک هایی که از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا استفاده می شود، هزینه کاشت ابروی طبیعی را بیشتر محاسبه می کنند.

این نکته را هم طبیعتا می دانید که هر چه پزشک معالج و تیم همکار او با سابقه تر و حرفه ای تر باشند، معمولا هزینه بیشتری را طلب می کنند ولی در کنار همه اینها مهم ترین عامل نتیجه نهایی است که اهمیت زیادی دارد و در درجه اول باید در نظر گرفته شود چون سلامتی و زیبایی برای هر فردی باید در اولویت باشد. لذا هزینه ای که در این میان پرداخت می شود، در برابر آنچه که برای یک عمر بدست می آورید، شاید چندان اهمیت نداشته باشد.

 

کاشت ابرو

 

آیا کاشت ابروعوارض جانبی به دنبال دارد؟

عموما پیوند ابرو اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد، هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت و شما نباید نگران پیش آمدن هیچ گونه مشکلی باشید. ممکن است عوارض کم و عمدتا ناچیزی از قبیل: ایجاد خارش در محل ابروها، یا کمی تورم و التهاب بوجود بیاید که در بیان بهتر اصلا جای نگرانی نیست و اگر به درستی از موهای پیوند زده شده ابروها مراقبت درستی صورت گیرد، ظرف یک یا دو شبانه روز این مشکلات هم به سرعت برطرف می شوند.

اما به طور کلی عوارض جانبی کاشت ابرو به شرح زیر می باشد:

  1.  موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. در بیشتر مواقع آن را از قسمت های پشت گوش انتخاب می کنند. همین جابجایی گرافت موجب می شود تا قدرت رشد آنها کمتر شود. با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین 6 تا 9 ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود. در صورتی که نتیجه دلخواه نباشد، می توان مجدد برای کاشت اقدام کرد.
  2.  در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.
  3.  کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در این روش نیز فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می شود. این سوراخ ها به حدی کوچک هستند که بعد از مرحله کاشت مشخص نخواهند بود. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.
  4. اگر احیانا خارش در ناحیه مورد نظر کمی زیاد باشد، برخی از متخصصین کاشت ابرو جهت برطرف کردن خارش در ناحیه پیوند زده شده ابروها، پماد تجویز می کنند تا بیمار با مالیدن آن بر روی ناحیه کمتر احساس خارش کرده و مجبور به خاراندن نشود.
  5. این حقیقت غیر قابل انکار است که هرچند شما چشم های زیبایی داشته باشید اما اگر ابرو و مژه های شما نامرتب و به هم ریخته یا کم پشت باشد زیبایی آنها دیده نخواهند شد. مهمترین عامل زیبایی چشم های یک شخص ابروهای زیبا و مرتب می باشد، داشتن ابروهای شکیل و بلند و پرپشت یکی از آیتم های اصلی زیبایی در چهره است.
  6. پس از جراحی اولیه کاشت مو، ناحیه شاید کبود شود، ورم کند یا ملتهب شود، اما این جراحی عوارض دیگری دارد. ناحیه کاشت دچار خارش می شود که تنها یک یا دو روز طول می کشد، در صورتی که ناحیه ابرو بیش از این زمان خارش داشت، شاید به دلیل عفونت است که باید سریعا درمان شود. خارش را می توان با پماد برطرف کرد. پماد باید در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشت مالیده شود تا از خراش تصادفی جلوگیری کند.

 

کاست ابرو

 

مزایای کاشت ابرو چیست؟

برای زیبایی ابرو روش های مختلفی وجود دارد که از بین این روش ها کاشت ابرو مهمترین و پرطرفدارترین روش است. این روش مزایای زیادی دارد که همین عوامل باعث محبوبیت آن شده است. یکی از مهمترین مزیت های این روش این است که ظاهر ابروهای جدید شکل بسیار طبیعی دارند و مانند روش های تاتو ظاهر مصنوعی از خود نشان نمی دهند. با استفاده از روش های کاشت ابرو بعد از مدت زمانی کم به ظاهر و نتیجه دلخواه دست پیدا می کنید. از آنجایی که عوارض این روش در مقایسه با سایر روش های زیبایی کمتر است طرفداران بیشتری دارد.

 

داوطلبان کاشت ابرو معمولا چه کسانی هستند؟

دلایل متعددی برای کم پشت شدن و ریختن ابروها وجود دارد. همه این عوامل می توانند منجر به استفاده از روش های کاشت شوند. مهمترین داوطلبان استفاده از این روش کسانی هستند که دارای کم کاری تیروئید، ضربه به ابرو، کندن عصبی ابروها، مشکلات ژنتیکی و آلوپسی آرئاتا هستند. کم پشت شدن ابروها می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شود. همه کسانی که دارای ابروهای نازک هستند و یا به هر دلیلی فاقد ابرو هستند می توانند داوطلب استفاده از روش های کاشت ابرو شوند. بهترین گزینه برای کاشت ابرو استفاده از موهای سر هستند. فولیکول های سر مخصوصا کناره های گوش به دلیل شباهتی که به موهای ابرو دارند گزینه مناسبی برای کاشت هستند. از موهایی که دارای حالت زیاد و مجعدی هستند نمی توان برای کاشت ابرو استفاده کرد. 

 

نتیجه کاشت ابرو

احتمالا یکی از مواردی که در کاشت ابرو توجه زیادی را به خود جلب می کند نتایج آن است. همانطور که میدانید نتایج کاشت ابرو دائمی هستند و پس از دوره ای کوتاه می توانید شاهد نتایج بی نظیر آن باشید. برای کاشت ابرو روش های مختلفی وجود دارد، در روش FUE فرد پس از 12 ماه می تواند نتایج را به صورت کامل و بهبود یافته مشاهده کند. به طور کلی مو در 3 مرحله به طور کامل رشد می کند بنابراین اگر بعد از فرآیند کاشت ابرو شاهد ریزش تعدادی از موهای ابرو بودید نگران نشوید زیرا این امر کاملا طبیعی است و جزء روند کاشت به شمار می رود. سرعت رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و بیشتر به مسائل هورمونی و ژنتیکی مربوط می شود. 

 

کاشت ابرو

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.