جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

رازهای اصلی زیبایی پوست صورت

پوست صورت یکی از مهمترین قسمت های بدن است که بسیار لطیف و آسیب پذیر می باشد، بنابرین توجه به زیبایی و سلامت آن بسیار قابل اهمیت است.

از آنجایی که پوست صورت یکی از قسمتهای بدن است که همیشه در معرض هوای گرم و سرد و یا نور آفتاب قرار دارد و بسیار لطیف و آسیب پذیر می باشد، توجه به سلامت و بهداشت آن نیز بسیار مهم است. برای آنکه پوست سالم و شادابی داشته باشید نکاتی در این بخش از سلامت و زیبایی پوست درآی نبض ارائه شده است که انجام دادن آنها تا حد زیادی به سلامت پوست صورت شما کمک خواهد کرد. 

 

بهترین توصیه ها برای داشتن پوستی زیبا 

 

1- آرایش سبک داشته باشید

 

آرایش سبک

 

یک ترفند مهم در زمان آرایش کردن این است که آرایش شما باید طوری باشد که به نظر برسد اصلاً آرایش ندارید. بنابراین آرایش زیاد نکنید، تنها کمی به پوست خود برسید حجم زیاد آرایش پوستتان را سنگین می کند.

 

2- آرایشتان را پاک کنید

 

پاک کردن آرایش

 

باید اطمینان حاصل کنید که همیشه آرایش خود را قبل از خواب پاک کرده اید چرا که پوست، نیاز به نفس کشیدن دارد و آرایش مانع از آن می شود و منافذ پوست را مسدود میکند. آیا پاک کننده آرایش ندارید؟ می توانید از روغن های گیاهی استفاده کنید که برای پوست نیز مفید هستند. برای این کار شما می توانید روغن زیتون یا کرچک را روی یک پد پنبه قرار داده و روغن را بر روی صورت خود ماساژ دهید، تا آرایش و آلودگی پاک شود، سپس صورت خود را بشویید.

 

3- پوستتان را لایه برداری  کنید 

 

لایه برداری پوست

 

لایه بردای پوست را فراموش نکنید، حداقل یک بار یا دو بار در هفته، پوست خود را لایه برداری کنید تا لایه های پوست مرده از بین بروند. پس از انجام لایه برداری اطمینان حاصل کنید که پوست شما سالم تر و روشن تر می شود. می توانید از کرم های لایه بردار صورت استفاده کرده و سعی کنید شست و شوی صورتتان را بصورت یک عادت جزو برنامه روزانه تان قرار دهید. 

 

4- استفاده از کرم ضد آفتاب یک روش برای زیبایی پوست صورت

 

کرم ضد آفتاب

 

از آنجائیکه نور آفتاب باعث ایجاد چین و چروک، لکه های پوستی و سایر مشکلات پوستی می شود، شما باید پوست خود را از نور خورشید محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که برچسب "noncomedogenic" یا "nonacnegenic" را روی کرم باشد چون منافذ پوست را مسدود نمیکنند. برای اطلاع از خرید بهترین نوع کرم های ضد آفتاب کلید کنید.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.