جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

حجم دهی و تزریق گونه

تزریق ژل گونه برای افرادی که دوست دارند چهره ای منحصر به فرد با گونه های برجسته و جذاب داشته باشند درمان مناسبی است، داشتن گونه های برجسته را می توان به عنوان یکی از فاکتور های جذابیت نام برد. عوامل مختلفی موجب می شوند تا پوست صورت شما شل شود و به اصطلاح بیافتد که این امر زیبایی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در ادامه قصد داریم تا به بررسی عمل تزریق ژل به گونه درآی نبض بپردازیم.

 

برجستگی گونه چیست؟

برجستگی استخوان‌های گونه به طور قابل توجهی به زیبایی طبیعی صورت ما می‌ افزاید. افزایش سن و کاهش وزن می‌تواند باعث از دست دادن ظاهر زیبا و جوان گونه‌ های شما شده و ظاهر شما را لاغر و خسته نشان دهد. اما تزریق چربی و یا ژل به گونه‌ها می‌تواند حجم از دست رفته را به صورت شما بازگرداند. این عمل همانند عمل تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها می شود، برجستگی استخوان گونه را افزایش داده و خطوط کنتور صورت و تقارن آن را بهبود می بخشد.

 

تزریق ژل

 

تزریق ژل گونه :

تزریق ژل و گونه گذاری بوسیله ژل‌های پوستی، وسایل آرایشی و زیبایی قابل تزریق هستند که برای افزایش حجم (برجسته کردن گونه بدون جراحی) و تغییر شکل در ناحیه تزریق مورد استفاده قرار میگیرد. برای این کار ابتدا محل مورد نظر تمیز شده و با کرم بی حسی، بی حس می‌گردد سپس مقدار کمی ژل تزریقی توسط سوزن بسیار ریزی در پوست و در محل مورد نظر به صورت مستقیم تزریق می‌ شود. 

 

چرا عمل گونه گذاری یا تزریق ژل ؟

 این عمل موجب توپول تر شدن صورت شده و باعث می شود پوست شما لطیف‌ تر و بدون چین و چروک به نظر برسد. ژل همچنین به صورت حجم داده و قسمتی که ژل در آن تزریق شده است حالت و شکل جوان‌ تر و شاداب‌ تری به خود می‌ گیرد.

 

 آیا ماندگاری انتخاب ژل بر روی گونه تاثیر دارد؟

انواع ژل و ماندگاری نوع ژلی که شما برای تزریق انتخاب می کنید از چندین نظر حائز اهمیت است؛ اولین و مهم ترین نکته سالم بودن ژل و همچنین عدم مضر بودن آن برای بدن است و پس از آن می توان به ماندگاری ژل اشاره نمود که اهمیت آن بیشتر از نظر اقتصادی است. عوامل دیگری نیز در تزریق ژل تاثیر گذار هستند که به آنها خواهیم پرداخت.

 

تزریق ژل

 

امروزه انواع مختلفی از ژل ها و پر کننده ها برای برجسته کردن گونه وجود دارند که امکان تزریق آن‌ها به گونه وجود دارد. استفاده از این ژل ها از پر کاربردترین روش های مورد استفاده برای جایگزینی اندازه و حجم از بین رفته و بزرگ کردن گونه ها است. در فرآیند برجسته سازی گونه با تزریق ژل مقدار ژل مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به مقدار حجم از بین رفته و اندازه گونه مورد نظر بیمار دارد. 

تزریق چربی از بدن خود بیمار یکی دیگر از روش های گونه گذاری بدون جراحی است که تاثیرات مثبت بر اندازه گونه ها دارد. روش تزریق چربی در گونه برای برجسته کردن گونه نسبتاً ساده در اتاق عمل با استفاده از بی حسی موضعی یا در کلینیک تحت بی هوشی عمومی انجام می شود. تزریق چربی گونه مزایای زیادی دارد چراکه در طی آن از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. با این حال در مقایسه با تزریق ژل، تزریق چربی ممکن است منجر به کبودی های طولانی مدت شود.

 

آیا تزریق گونه نیاز به ترمیم دارد؟

نتایج حاصل از تزریق چربی گونه و  ژل های پوستی می تواند از چند ماه تا یک سال و یا بیشتر دوام و ماندگاری داشته باشد و ماندگاری این نتایج بستگی به پر نوع کننده انتخاب شده، بدن فرد و محل تزریق آن دارد. 

 

آیا تزریق گونه چین و چروک های صورت را از بین می برد؟

بله، برخی از انواع ژل‌های تزریقی که به عنوان ژل‌های تزریقی پریمیوم شناخته می‌شوند به مقدار بسیار کمی در زیر پوست ناحیه تحت درمان تزریق می‌ شوند. این نوع ژل‌ها خطوط چین و چروک پوست را پر کرده و باعث لطیف‌تر، شاداب‌تر شدن و سفت‌ تر شدن پوست ناحیه تحت درمان می‌شوند.

نکته:

برخی از انواع ژل‌ها که برای تزریق عمیق‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است به جایگزینی کلاژن از دست رفته کمک کنند. تصمیم گیری در مورد نوع ژل انتخابی برای شما به مشخصات صورتتان بستگی دارد و ارزیابی و انتخاب نوع ژل باید توسط پزشک صورت گیرد.

 

مدت زمان ماندگاری تزریق گونه ها تا چه مدت است؟

با انجام چهار جلسه تزریق ژل در صورت که معمولا هر سه هفته یک بار تنظیم می‌ شوند، می‌ توان به نتایجی بادوام دست یافت. نتیجه می‌ تواند تا بیش از دو سال باقی بماند.

 

حجم دهی گوته

 

تزریق گونه، زمان استراحت یا بستری شدن ندارد و شما می‌ توانید بلافاصله پس از تزریق به فعالیت‌ های روزمره خود بپردازید. ممکن است در محل تزریق کمی التهاب و کبودی به وجود بیاید که معمولاً در کمتر از ۴۸ ساعت رفع می‌شود. پزشک در زمان ویزیت در مورد دوران بهبودی و اینکه باید چه انتظاری از عمل تزریق داشته باشید با شما بحث و تبادل نظر می‌کند. لازم به ذکر است اصولا تزریق ژل در صورت خاصیت درمانی خاصی ندارد و انجام این عمل به منظور زیبایی بیشتر و همچنین از بین بردن علائم پیری است که در این زمینه می توان به جرئت گفت که تاثیر تزریق ژل برای از بین بردن علائم پیری کاملا قابل مشاهده و انکار نشدنی است. 

 

 مزایای برجسته کردن گونه با تزریق ژل: 

  •  با تزریق ژل افتادگی های پوست کاملا از بین می رود و شما بسیار جوان تر به نظر خواهید رسید.
  •  عملی است غیرتهاجمی و با حداقل زمان بستری و استراحت لذا شما می‌توانید بعد از این عمل به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.
  •  کاهش خطوط و چین و چروک‌های صورت و جوان‌تر شدن ظاهر صورت 
  •  پر کردن مجدد حجم از دست رفته صورت و جوان‌تر شدن ظاهر صورت 

نکته:

عوارض استفاده از ژل بستگی به بدن هر فرد داشته و واکنش‌های متفاوتی نیز دارد با این حال عوارض جانبی آن بسیار نادر است.

 

تزریق ژل

 

اقدامات پس از تزریق ژل:

معمولاً چند روز پس از گونه‌گذاری و یا زمانی که نقاط متعدد تزریق‌ وجود داشته باشد، تورم و کبودی بروز می‌کند. برای به حداقل رساندن تورم، توصیه می شود

  •  در محل تزریق از یخ استفاده کنید، 
  •  از ورزش، مصرف سیگار و نوشیدن الکل، بلافاصله بعد از درمان اجتناب کنید. 
  •  از مصرف داروهایی که ممکن است کبودی را تشدید کنند، مانند آسپیرین، ضد التهاب، ویتامین E و مکمل‌های گیاهی، اجتناب کنید.

نکته:

 نتایج تزریق معمولاً بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند، با این حال ممکن است ۲-۳ جلسه تزریق لازم باشد تا نتیجه مورد نظر به دست آید.

 

هزینه تزریق ژل:

هزینه روش های گونه‌ گذاری می تواند با توجه به ناحیه محل سکونت شما در کشور، میزان درمان مورد نیاز و خواسته های خاص مورد نظر بیمار متفاوت باشد. در زمان تهیه این مطلب تزریق ژل و یا فیلر تقریبا از حدود 500 هزار تومان شروع شده و بسته به مقدار حجم مصرفی و نوع فیلر متفاوت می‌باشد.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.