جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

6 نکته برای داشتن ناخن سالم و زیبا

همانطور که هر روز پوست صورت خود را پاک و تمیز می کنید باید ناخن هایتان را نیز تمیز کرده و هرگونه کثیفی و آلودگی را از زیر ناخن های خود بزدایید. حتی اگر از لاک ناخن تیره استفاده می کنید نیز باید به این نکته توجه داشته باشید؛ زیرا هر چه ناخن هایتان تمیز تر باشند مطمئنا زیباتر و جذاب تر نیز دیده خواهند شد. بهترین پیشنهاد این است که همواره یک برس ناخن کوچک در کیف خود داشته و در صورت لزوم از آن برای تمیز کردن ناخن هایتان استفاده کنید.

 

1- ناخن هایتان را در یک جهت سوهان بکشید

 

6 نکته برای داشتن ناخن زیبا و سالم

 

سوهان زدن به ناخن ها یک کار حرفه ایست اما اگر اصول و روش آن را به درستی یاد بگیرید می توانید به سادگی این کار را در خانه انجام دهید. در رابطه با سوهان کشیدن ناخن ها باید دقت کنید که ناخن ها را تنها در یک جهت سوهان بکشید تا هیچ گونه آسیبی برایشان ایجاد نشود.

 

2- از روغن کوتیکول برای ناخن های خود استفاده کنید

خشک شدن کوتیکول ناخن می تواند به سادگی زیبایی ناخن ها را تحت تاثیر قرار داده و حتی بی عیب ترین ناخن ها را نیز زشت و ناسالم نشان دهد. همیشه با یک دستمال کوچک و روغن طبیعی مانند روغن جوجوبا یا روغن چیا ناخن و کوتیکول ناخن ها را ماساژ دهید. این روغن به سادگی توسط پوست اطراف ناخن جذب شده و کمک می کند تا ناخن های سالم تر و زیباتری داشته باشید.

 

3- کوتیکول ناخن را زخمی نکنید

جویدن ناخن ها و یا زخمی کردن کوتیکول ناخن می تواند به سادگی ظاهر زیبای ناخن ها و همچنین زیبایی دست ها را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از آسیب رساندن به کوتیول ناخن مرطوب نگه داشتن آن هاست.

 

4- در انتخاب لاک پاکن دقت داشته باشید

پاک کردن لاک ناخن با لاک پاکن های قوی اگرچه ساده و آسان به نظر می رسد اما این محصولات معمولا حاوی مقدار زیادی استون هستند و بعد از استفاده از آن ها علاوه بر اینکه لاک ناخن پاک می شود یک لایه نازک از سطح ناخن نیز از بین خواهد رفت و در صورت تداوم استفاده از این لاک پاکن ها سطح ناخن ضغیف و شکننده شده و زیبایی و مقاومت خود را از دست خواهد داد. بهترین پیشنهاد این است که از پد لاک پاکن بدون استون استفاده کنید.

 

5- .استفاده از دستکش برای شستن ظرف و لباس و ...

استفاده از دستکش پلاستیکی را در حین انجام کارهای مختلف فراموش نکنید. این کار کمک می کند تا به خوبی از ناخن های خود مراقبت کنید. قبل از اینکه دستکش را بپوشید بهتر است ناخن های خود را با یک روغن مناسب مرطوب کنید و سپس دستکش را بپوشید. با این کار در مدت زمانی که دستکش پوشیده اید ناخن هایتان نیز تقویت خواهند شد.

 

6- توقف جویدن ناخن

 

6 نکته برای داشتن ناخن سالم وزیبا

 

اگر شما اینکار را متوقف نکنید، هیچ امیدی برای بلند شدن ناخن شما وجود ندارد؛  اگر می خواهید ناخنی زیبا و بلند داشته باشید، پس هر چه سریعتر این عادت را ترک کنید.

 

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.