جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

جایگزین های طبیعی کراتینه مو

رژیم غذایی خود را بهبود دهید

 

 

کراتینه مو با مواد طبیعی

همانطور که قبلا گفتیم برای نرم شدن موها حتما نباید از روش کراتینه کردن استفاده کرد و می توان از روش های عالی طبیعی و تغذیه برای بهبود ظاهر مو استفاده کرد . برخی از این روش ها در ادامه معرفی شده اند:

 

کراتینه مو با مواد غذایی پروتئینی

برای حفظ سلامت موها دقت در رژیم غذایی بسیار موثر است زیرا سلامت مو ها از داخل بدن آغاز می شود. برای زیبایی و سلامت موها مصرف مواد غذایی دارای پروتئین و ویتامین به حفظ سلامت مو ها کمک می کند. آهن، ویتامین ای، مواد معدنی مانند سلنیوم، مس، منیزیم بسیار مفید است و مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ  و میوه و سبزیجات کافی تا حدودی در تأمین مواد مغذی مورد نیاز بدن کمک کننده می باشد.

 

استفاده از محصولات طبیعی حاوی کراتین

برای نرم شدن موها استفاده از شامپو ها و ماسک های طبیعی حاوی کراتین موثر می باشد.

از ماسک مو خانگی استفاده کنید

 

 

کراتینه مو با روغن های گیاهی

  • ماسک های خانگی که حاوی روغن آرگان یا جوجوبا، روغن نارگیل و بیوتین مایع، ژلاتین هستند برای سلامت مو ها توصیه می شوند وبه تغذیه و شادابی مو ها کمک می کنند .
  • همچنین استفاده ترکیبی از روغن زیتون، عسل، آووکادو، تخم مرغ ،ژلاتین و ماست برای مو ها مناسب است و موجب زیبایی و ترمیم موهای آسیب دیده می شود .
  • اگر موهایتان بر اثر حرارت و رنگ مو آسیب دیده از ژل کتیرا استفاده کنید به اینصورت که موهای بلند را به ژل کتیرا (با غلظت کم) آغشته کنید و ببافید.
  • تفاوت ماسک ها با کراتینه مو استفاده منظم این ماسک ها است.

 

استفاده از روغن در زمان خواب:

برای تاثیر گذاری بیشتر روغن بر روی موهایتان شب زمان بسیار مناسبی است. شما می توانید برای نرمی موهایتان 10 قطره روغن آرگان بر روی آن ها بریزید و برای جلوگیری از چرب شدن بالش از کلاه استفاده کنید .این کار را هفته ای یک بار و در صورت داشتن شوره و پوست سر خشک، هفته ای دوبار امتحان کنید.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.