جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
 • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

پروتز لب

آیا لب های کم حجمی دارید و دوست دارید لب های برجسته و گوشتی زیبایی داشته باشید؟ خیالتان راحت باشد آی نبض را دنبال کنید سپس با روش های درمانی که برای شما عزیزان ارائه داده ایم آشنا خواهید شد، پروتز و برجسته سازی لب ها می تواند سبب افزایش حجم لب هایتان شود؛ مخصوصا زمانی که سن بالا رفته و چربی کاهش می یابد یا حتی برای افرادی که ژنتیکی لب های کوچکی دارند نیز می توان از این روش استفاده کرد.

 

چند روش برای حجیم کردن لب ها (پروتز لب) وجود دارد:

برجسته سازی و تقویت لب با روش ایمپلنت لب و یا پرکننده های پوستی و تزریقی انجام می شود.

پروتز لب ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند؛ روش های موقت (حداقل تهاجمی) و روش های دائمی که این روش ها دارای نتایجی دائمی هستند. یکی از  طبیعی ترین راه های  پر کردن یا تقویت لب ها، تزریق چربی است. تزریق چربی، فرایندی است که در آن چربی از بدن خارج شده، تمیز می شود و به لب ها تزریق می شود. کسانی که لب های کم حجمی دارند، معمولا به دنبال استفاده از این روش ها هستند. 

 

نکته:

توصیه می شود، قبل از تصمیم گیری، درباره خطرات و مزایای این کار اطلاعاتی داشته باشند. تقویت لب با استفاده از پرکننده های تزریقی لب نتایج دلخواه برای فرد فراهم می کند.

    

یکی دیگر از روشهای حجیم سازی لب، استفاده از پرکننده های اسید هیالورونیک است، یعنی استفاده از فرم اسید هیالورونیک که یک ماده طبیعی در بدن است. پرکننده های اسید هیالورونیک به منظور افزودن حجم و بهبود شکل و ساختار، به لب تزریق می شود.

روش دیگر برجسته سازی لب، تزریق کلاژن  به لب است. یکی دیگر از پرکننده های پوستی که می تواند برای حجم دهی و برجسته سازی لب استفاده شود استفاده از پروتئین طبیعی کلاژن می باشد. علاوه بر آن از کلاژن برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اطراف دهان و پیشانی، استفاده می شود.

 

بزرگ کردن لب با استفاده از پر کننده ها

پروتزلب

نکاتی درباره تکنیک های تزریقی برای بزرگ کردن لب

بزرگ کردن لب با استفاده از پر کننده های تزریق می تواند نتایج مطلوب برای فرد در مدت زمان کوتاه یعنی حدود ۳۰ دقیقه به همراه داشته باشد. در این حالت معمولاً نیازی به استفاده از بی حسی برای انجام عمل جراحی نیست، زیرا پر کننده معمولاً حاوی لیدوکائین یا سایر انواع مواد بی حسی هستند. نتایج استفاده از پر کننده های لب تزریقی موقت است، زیرا بدن در واقع این مواد را با گذشت زمان تجزیه کرده و جذب می کند. در این حالت مدت زمان باقی ماندن تاثیر ناشی از این مواد در افراد مختلف متفاوت است، اما بطور میانگین این مواد پس از چهار تا شش ماه تاثیر خود را از دست می دهند. معمولاً به افرادی که قصد استفاده از پروتز لب برای بزرگ کردن دائمی لب خود را دارند توصیه می شود ابتدا از پر کننده های موقتی استفاده کنند و در صورت مطلوب بودن نتایج برای آنها روش های دائمی برای زیباسازی لب را انتخاب نمایند.

 

بعد از بزرگ کردن لب چه انتظاری باید داشته باشیم

بزرگ کردن لب با استفاده از پر کننده های لب، جراحی انتقال چربی، یا استفاده از پروتز های لب معمولاً در مطب دکتر انجام می شود. طول دوره ریکاوری عمل جراحی بزرگ کردن لب بستگی به نوع عمل جراحی انجام شده دارد. به هر حال، اکثر بیماران می توانند پس از یک روز به فعالیت عادی خود باز گردند. در پایان این مدت اثرات ناشی از داروی بی حسی بطور کامل بر طرف می شود. پس از انجام هر نوع عمل جراحی بزرگ کردن لب بیمار ممکن است با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. اگر از پر کننده ها برای بزرگ کردن لب استفاده شده باشد، این عوارض می توانند برای یک هفته دوام داشته باشند و اگر برای انجام این کار از پروتز لب استفاده شده باشد، مدت زمان لازم برای بر طرف شدن کامل این عوارض معمولاً سه هفته است. ناراحتی های احتمالی در طول دوره ریکاوری عمل جراحی بزرگ کردن لب در سطح حداقل است و به ندرت نیازی به مدیریت آنها با استفاده از داروهای مسکن وجود دارد.

 

مراقبت های قبل و بعد از عمل پروتز لب

قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن لب، بیماران باید دستورالعمل های مورد نیاز را از دکتر خود دریافت کنند. در صورتی که نیاز به انتقال چربی یا عمل پروتز لب وجود داشته باشد، بیماران باید نکات زیر را رعایت کنند.

 •  توقف استفاده از داروها، گیاه ها، و ویتامین های خاص برای دو هفته قبل از عمل جراحی
 •  اجتناب از خوردن یا آشامیدن غذا پس از نیمه شب روز قبل از عمل پروتز لب
 •  خودداری از آرایش کردن، استفاده از جواهرات، و لنزهای چشمی در روز عمل جراحی
 •  
 •  در صورتیکه قبل از عمل به سرماخوردگی، گلودرد، تبخال یا هر بیماری دیگری دچار شُدید پزشک خود را از آن مطلع نمایید.
 •  قبل از مراجعه جهت بستری حتما استحمام کنید زیرا استحمام در عرض یک هفته پس از عمل ممنوع است. اصلاح صورت برای آقایان و پاک کردن آرایش صورت و لاک ناخن برای خانمها ضروری است.
 •  روز عمل لباسهای جلو باز (دکمه دار یا زیپ دار) و گشاد بپوشید. از پوشیدن پیراهن یقه بسته، تی شرت و لباس تنگ خودداری نمایید.

 

پروتز لب

 

لبها ساختمانهایی بسیار حساس هستند و هرگونه دستکاری بر روی آنها دردناک است. این درد تقریبا در تمام موارد با استفاده از داروهای ضد درد کاهش  یافته و به راحتی تحمل میشود. بسیار به ندرت ممکن است درد شدید باشد و عملکردهای لب شامل صحبت کردن و غذا خوردن را تحت تاثیر قرار دهد. احساس سفتی، پُری و سوزش بعد از عمل طبیعی است و با دارو برطرف می گردد.

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. ویزیتهای مجدد یک هفته، دو هفته، یک ماه،  سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام می شود.

 

خطرات پروتز لب

از آنجا که امکان واکنش آلرژیک نسبت به مواد مورد استفاده برای پروتز لب وجود دارد، پس بهتر است وجود هرگونه آلرژی به پزشک اطلاع داده شود.

پزشک شما باید روش مناسبی را بر طبق شرایط فرد، انتخاب کند. میزان پایداری پروتز لب، بستگی به این دارد که چگونه بدن شما مولکول های پرکننده را مختل کند.  پزشک شما قادر خواهد بود یک برآورد کلی از روش و میزان اثردهی پروتز لب به شما ارائه دهد. عوارض جانبی خفیف ناشی از پرکننده های تزریقی لب عبارتند از: قرمزی، کبودی، تورم، ناراحتی جزئی، حساسیت و عفونت. با مراقبت مناسب، این علائم را می توان به حداقل رساند و معمولا این علائم و مشکلات، ظرف مدت چند روز از بین می رود.

شما می توانید با کمی دقت و مراقبت، از بروز عوارض ناخواسته و یا عوارض جانبی مانند: عفونت فعال یا التهاب، اختلالات عصبی صورت، خونریزی، ضایعات عود مجدد، یا سابقه آلرژی چندگانه جلوگیری کنید. کبودی، تورم و درد ممکن است تا یک هفته طول بکشد. در موارد نادر تزریق اسید هیالورونیک لازم است.

 

پروتز لب دردناک است؟

بیماران می‌گویند که در طی انجام پروتز لب هیچ‌گونه درد و یا ناراحتی احساس نمی‌کنند. بسیاری از افراد در شب روز درمان داروی مسکن مصرف می‌کنند تا احساس درد کنترل شود و بهتر بتوانند استراحت کنند. اکثر بیماران در فردای روز عمل مصرف داروهای مسکن تجویزشده را قطع می‌کنند.

 

پروتز لب

 

آیا همه افراد می توانند عمل پروتز لب را انجام دهند؟

برخی افراد بطور طبیعی دارای لبهای نازک، ضعیف و مسطح هستند و این امر بر زیبایی صورت آنها را تاثیر منفی گذاشته است. علاوه بر این، با افزایش سن از حجم لبها کاسته شده و خط مرطوب لب پایین می آید. اگر شما هرکدام را دارا هستید پروتز لب گزینه مناسبی برای شما به حساب می آید. داشتن انتظارات معقول و واقعی ازنتیجه ی عمل جراحی بسیار اهمیت دارد.

دکتر شما می تواند درباره ی جوانب منفی و مثبت لب های شما برای پروتز لب با شما صحبت کند و به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که کدام تکنیک و یا کدام محصول برای لب های شما مناسب تر است .

قبل از اینکه برای پروتز لب های خود تصمیم بگیرید می بایست از نظر جسمی سالم باشید و از سیگار کشیدن اجتناب کنید. اگر هر کدام از موارد زیر شامل حال شما می شود نباید این عمل جراحی را انجام دهید.

 •  عفونت مانند تب خال
 •  دیابت
 •  لوپوس
 •  مشکلات لخته شدن خون

اگر شما در گذشته دچار تب خال دهانی شده اید قبل از عمل جراحی باید با دکتر خود مشورت کنید. اگر شما هر گونه حساسیت شناخته شده یا حساسیت به لیدوکائین را دارید قبل از عمل جراحی با دکتر خود در میان بگذارید. همچنین در مورد داروهایی که مصرف می کنید با دکتر خود صحبت کنید.

 

پروتز لب چقدر هزینه بر است؟

هزینه پروتز لب به نوع پروتزی که انتخاب می کنید، اندازه آن، هزینه بیهوشی یا بی‌حسی مورد نیاز و همچنین دستمزد پزشک متفاوت است. مطمئناً برای برجسته کردن لب به روش پروتز باید هزینه‌ای بیش از روش تزریق ژل و چربی پرداخت کنید. قیمت پروتز لب در مراکز مختلف اطراف محل سکونت خود و شهرهای دیگر را بررسی کنید زیرا معمولاً قیمت‌ها در شهرها و استان‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. حتماً در مورد تمامی موارد و هزینه‌های آن‌ها پرس و جو کنید تا از متحمل شدن هزینه‌هایی که معمولاً به دلیل بی‌اطلاعی به بیماران تحمیل می‌شوند جلوگیری کنید. اما به طور میانگین این عمل در مطب ها از 2 میلیون تا 4 میلیون صورت می گیرد.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.