جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

همه چیز در مورد تاتو لب

تاتو لب  یکی از متدهای زیبایی است که این روزها بیشتر خانم ها به دنبال آن هستند، اگر شما هم به دنبال انجام تاتو لب هستید با ما در آی نبض همراه باشید.  لب ها علاوه بر آنکه لبخند و احساسات را بروز می دهند  یکی از قسمت های مهم صورت هستند که اهمیت ویژه ای بر زیبایی و جذابیت فرد دارند. مواردی همچون نا متناسب بودن لب بالا و پایین با یکدیگر، تیرگی لبها، سفیدی و رنگ پریدگی آن ها میتواند تأثیر منفی بر روی زیبایی داشته باشد.

 

تاتو لب چیست؟

تاتو لب روشی است که برای قرینه سازی یا حجیم سازی لب و یا خط لب و گاهی برای از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها استفاده می شود. لب قسمت مهمی از صورت است و باید مراقبت از آن را جدی گرفت چون لب در زیبایی صورت نقش مهمی دارد.

 روش تاتو لب به این شیوه است که تمام نواقص لب را برطرف می کند لب را پر تر نشان می دهد. اگر از رنگ لب خود ناراضی هستید می توانید از تاتو لب استفاده کنید. لب بافتی حساس و پر از عروق خونی سطحی است. هنگام تاتو لب هیچ خونریزی اتفاق نمی افتد. بعد از انجام تاتو لب مراقبت ویژه نیاز است. معمولا مدت زمان درمان بعد از تاتو لب 10 روز است.

 

تاتو کردن لب ها به چند روش مختلف صورت می گیرد 

تاتو لب دارای انواع مختلفی است. گاهی از هاشور لب به عنوان آرایش نیمه دائمی لب ها بهره می برند که زیر مجموعه ی تاتو قرار می گیرد. در این روش رنگ را به صورت خطوطی نامنظم و با طول های نا همسان بر روی لبها رسم می کنند. برای انجام هاشور لب از دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن استفاده می¬شود.

 

 نکته : لب سازی، شیدینگ لب، هاشور لب، تاتو رژلب، تاتو خط لب انواع مختلف روش های زیبایی لب هستند که هدف از این اقدامات ساخت مجدد حالت لب، تقویت رنگ خود لب، اصلاح تقارن برای لب های آسیب دیده به علت تصادفات رانندگی، جای جراحی، لب شکری (نقص مادرزادی) و اصلاح چروک‌های اطراف لب، افزایش حجم لب و... می باشد.

گاهی خانم¬ها تمایل دارند که کل لب را رنگ کنند که به آن "تاتو رژلب" میگویند و برای افرادی که می خواهند تغییری در فرم و شکل و رنگ لب ایجاد کنند کاربرد دارد. در بعضی مواقع فرد می خواهد فقط خط اطراف لب را نمایان تر سازد در این صورت "تاتو خط لب" را انتخاب می کند. این دو روش در کنار هم نیز استفاده می شوند.

 

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

این روش بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است، در میکروپیگمنتیشن لب رنگدانه ها توسط قلم دیجیتالی وارد لایه های سطحی پوست شده و لبان را پر رنگ و خطوط آن را مشخص میکند. در این صورت خانمها دیگر نیازی به استفاده از لوازم آرایش برای لب ها ندارند. البته باید هر 8-6 ماه یک مرتبه اقدام به ترمیم کنند در غیر این صورت رنگ لبها به تدریج کمرنگ و پس از2-5 سال محو خواهد شد. در صورت انجام میکروپیگمنتیشن هم می توان از رژ لب استفاده کرد.

 

میکروپیگمنتیشن

 

میکروبلیدینگ لب چیست؟ 

میکروبلیدینگ لب نیز یک آرایش نیمه دائمی است. در این روش رنگدانه ها توسط قلم دستی به غشای میانی پوست لب تزریق میشوند. میکروبلیدینگ لب نیز باعث حجم دهی، رنگ دهی و تقارن لب ها میشود.

 

میکروبلیدینگ

 

تفاوت دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن:

در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده تا رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست نفوذ کنند که این روش ماندگارتر از روش میکروبلیدینگ است که توسط قلم دستی انجام میشود. با توجه به استفاده از قلم دیجیتالی در میکروپیگمنتیشن، زمان درمان و بهبودی کامل پوست پس از انجام این پروسه طولانی تر از روش میکروبلیدینگ است لذا تا یک هفته پس از انجام آن باید از پوست نگه داری شود. میکروپیگمنتیشن هر 2 تا 5 سال و میکروبلیدینگ هر سال دوبار یا بیشتر بسته به نوع لب و ماندگاری آن نیاز به ترمیم دارد چون در میکروبلیدینگ رنگدانه ها با قلم دستی به صورت سطحی تر نفوذ داده شده و ماندگاری کمتری دارند. به طور کلی پس از انجام تاتو هر چند ماه یک بار باید برای انجام ترمیم رنگ لب مراجعه شود چون به تدریج لب ها رنگ خود را از دست میدهند.

 

نحوه انجام تاتو لب به چه صورت انجام می گیرد؟

برای این کار لب را از قسمت هفتی بالای آن به دو نیمه فرضی تقسیم می کنند. کار از خط وسط به سمت طرفین آغاز می شود. برای لب سازی و حجیم کردن لب از حرکات دوار و کوک مانند استفاده می شود. در قسمت بیرونی لب ها از خطوط کوک مانند و در قسمت داخلی لب از حرکات دوار و زنجیره ای (سیم تلفنی) استفاده میشود. در تاتو لب قسمت های پیرامونی لب رنگ تیره تر و قسمت های داخلی لب روشن تر هستند تا باعث حجیم شدن لب شوند و زیباتر جلوه کنند. در زمان انجام تاتو لب باید به این نکات هم توجه شود:

  • قرینه سازی لب

برای انجام تاتو لب ابتدا باید آن ها را قرینه سازی کرد. برای این کار باید قسمتV  شکل لب (هفتی لب) کاملا وسط دو سوراخ بینی قرار گیرد. طرفین لب نیز در امتداد قسمت داخلی مردمک چشم هستند.

  • حساسیت لب ها

در لب ها عصب های حسی فراوانی وجود دارد که بسیار حساس هستند پس درد را نیز به خوبی لمس می کنند. به همین علت هنگام انجام عمل تاتو لب بهتر است از مواد بی حس کننده استفاده شود تا لب ها قبل از انجام تاتو بی حس شوند و درد را احساس نکنند. خود فرد نیز باید از نظر ذهنی خود را برای انجام تاتو آماده سازد.

 

ماندگای تاتو رنگ لب به چه عواملی بستگی دارد؟ 

  1. مهارت تاتوکار: هرچه تاتوکار در نحوه نفوذ رنگ، زاویه دست و روش کار ماهر باشد ماندگاری تاتو بیشتر می شود
  2. جنس پوست لب: برخی افراد پوست لب خشکی دارند و این خشکی باعث پوسته پوسته شدن لب آنها میشود. پوست اندازی لب باعث کاهش ماندگاری تاتو لب می¬شود.
  3. تبخال لب: تبخال لب ماندگاری لب را کاهش میدهد. برای رفع این مشکل باید دو روز قبل از عمل تاتو تا سه روز بعد از آن قرص اسیکلوویر (8 ساعت یکی) مصرف شود.
  4. رنگ استفاده شده در تاتو لب: هرچه رنگ استفاده شده برای تاتو پررنگ تر باشد این ماندگاری افزایش مییابد.
  5. دوران قاعدگی، شیردهی و بارداری: در این دوران به علت تغییرات هورمونی و رقیق شدن خون ماندگاری تاتو کاهش مییابد. به همین علت در این دوران انجام عمل تاتو توصیه نمیشود.

 

در ادامه با آی نبض همراه باشید تا در مورد مزایا و معایب تتو لب، مراقبت های تتو لب و... بیشتر آشنا شوید. 

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.