جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

فیبروز ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه روش های زیادی برای فرم و حالت دادن به ابروها وجود دارند که یکی از انواع این روش های جدید فیبروز ابرو است 

 

فیبروز چیست؟

فیبروز یکی از جدیدترین تکنیک های هاشور ابرو است که توسط آقای برانکو بابیچ در آکادمی فی تاسیس شده است. پایه اصلی فیبروز ابرو، ایجاد هاشور یا سایه ابرو بر پایه هماهنگی ابروها با شکل کلی صورت است؛ به طوری که بیشترین هماهنگی را با اجزای صورت داشته و برخلاف روش های قدیمی تاتو، ظاهر طبیعی تری را برای ابروها رقم می زند به نحوی که ابرو های طبیعی خودتان هستند.

 

طراحی ابرو در متد فیبروز چگونه صورت می گیرد؟

درست برخلاف روش های قدیمی تاتو، هاشور ابرو در متد فیبروز به درخواست مشتری انجام نمی شود؛ بلکه با توجه به معیارهایی بر اساس فرم کلی صورت و متناسب با نسبت های طلایی طراحی می شود. به این ترتیب، طرح ابرو روی صورت کاملا متناسب با سایر اجزای صورت انجام شده و حالت طبیعی خواهد داشت، بعد از این که طراحی ابرو را انجام دادیم، می توانیم از درستی طراحی خود اطمینان حاصل کنیم. این کار به وسیله اپلیکیشن طراحی شده توسط آکادمی فی میسر انجام می شود. اپلیکیشن کاربردی فیبروز به شما کمک می کند تا ابروها را به خوبی قرینه کرده و از درستی طراحی خود اطمینان حاصل کنید. از این اپلیکیشن می توان جهت طراحی و قرینه سازی خط چشم و خط لب نیز استفاده کرد.

 

دستگاه مورد استفاده در تکنیک فیبروز چیست و چگونه صورت می گیرد؟

برای انجام هاشور و سایه ابرو در تکنیک فیبروز از قلم میکروبلیدینگ استفاده می شود. این دستگاه مانند یک قلم دستی است که به وسیله آن می توان خطوط و نقاط بسیار ظریفی را ایجاد کرد.

 

میکروبلیدینگ

 

فیبروز ابرو چه مزایا و معایبی به دنبال دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای متد فیبروز این است که حالت طبیعی را برای ابرو به ارمغان می آورد، در این تکنیک به راحتی می توان ابروها را با هم قرینه کرد. می توان بدون نیاز به کشیدن قاب دور ابرو و خارج کردن آن از فرم طبیعی، قسمت هایی از ابرو که خالی هستند مانند کمان یا تاج را پر تر نشان داد و ازهمه مهمتر حالت طبیعی مویی شکل فرم ابرو را نشان داد.

 

آیا فیبروز ابرو درد دارد؟

از آن جایی که قلم مورد استفاده در تکنیک فیبروز، دستی است و سوزن آن در عمق کمتری از سطح پوست تزریق می شود، درد و سوزش کمتری را نسبت به روش های قدیمی به دنبال دارد. همچنین، روش نیمه دائمی محسوب می شود؛ بدین معنی که با گذشت مدت زمان اندکی کم رنگ می شود یا پاک شده و امکان تغییر حالت آن وجود دارد که بایستی آن را ترمیم کنید، از جمله معایب روش فیبروز در هاشور ابرو این است که به علت دستی بودن قلم، به دقت و مهارت بیشتری نیاز است و برای نتیجه بهتر حتما باید به متخصص حرفه ای مراجعه شود. علاوه بر این، افرادی که قبلا از تاتو استفاده کرده باشند، دیگر نمی توانند از روش فیبروز برای طراحی ابرو خود استفاده کنند. به بیانی دیگ، تنها افرادی می توانند از روش میکروفیبروز بهره مند می شوند که تا به حال از هیچ یک از متدهای تاتو استفاده نکرده اند و فرم ابرو های طبیعی خود را حفظ کرده باشند.

 

ماندگاری هاشور ابرو به روش فیبروز چقدر زمان میبرد؟

ماندگاری هاشور ابرو به روش میکرو فیبروز به عوامل بسیاری بستگی دارد که رعایت آن ماندگاری این روش  را حتی تا سه سال افزایش خواهد داد، اما همانطور که در آی نبض با ما همراه بودید گفته شد که متد فیبروز به ترمیم احتیاج دارد پس بسته به نوع پوست شما طی یک مدت زمانی مشخص کم رنگ خواهد شد، معمولا پوست های خشک در متد فیبروز بهترین نتیجه را می گیرند و خیلی دیرتر کمرنگ می شود اما افرادی که دارای پوست چرب هستند به علت چربی پوستشان هاشور روی ابرویشان زودتر پاک شده و به ترمیم بیشتری نیاز دارند. عمق هاشور ابرو در این نوع هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ انجام می شود؛ بدین معنی که هر چه تاتوکار هاشور را در عمق بیشتری از پوست بزند، ماندگاری آن افرایش می یابد و هر چه عمق آن کمتر باشد، ماندگاری نیز کاهش خواهد یافت.

  

هزینه های فیبروز ابرو چقدر است؟

هزینه فیبروز ابرو با توجه به نوع مدل هاشور متفاوت است. از آن جایی که متد فیبروز از جمله جدیدترین روش های تاتو ابرو به حساب می آید، نسبت به سایر روش ها نظیر میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن قیمت بیشتری خواهد داشت. این روش نیاز به مراجعه دوباره و ترمیم نیز دارد که هزینه آن کمتر از هاشور ابرو خواهد بود.

 

نمونه های از قبل و بعد متد روش فیبروز یا همان میکروبلیدینگ ابرو:

 

هاشور ابرو

 

هاشور ابرو

 

هاشور ابرو

 

رنگ های مورد استفاده در فیبروز

رنگ هایی که برای فیبروز مورد استفاده قرار می گیرند از انواع مواد معدنی ساخته می شوند و این رنگ ها فاقد فلزات سنگین بوده و به راحتی جذب پوست می گردند و ظاهر و رنگی طبیعی را به ابروهای شما می بخشند. این رنگ ها همچنین بعد از پاک شدن ته رنگ قرمز از خود به جای نمی گذارند و به صورت کامل از روی پوست پاک می شوند.

 

مزایای میکرو فیبروز ابرو:

  •  قرینه سازی هر دو ابرو
  •  فرم دادن به تاج و آرک ابروها
  •  حالت بسیار ظریف و طبیعی به ابروهای شما می دهد
  •  پاک کردن راحت این نوع تاتو و تغییر حالت دادن حالت ابرو
  •  درد و سوزش کمتر نسبت به روش های قدیمی به دلیل کار کردن در عمق کمتر پوست
  •  دقت بیشتر به دلیل دستی بودن انجام این روش

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.