جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

نکاتی مهم در انجام جراحی بینی

بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد به طوری که کوچک ترین اختلال برای این عضو می تواند مشکلات مهمی از جمله تنفسی را به همراه داشته باشد. با این حال این بینی عضوی است که در وسط صورت قرار گرفته و عیوب ظاهری آن بیشتر از سایر اعضای بدن به چشم می خورد.

 

دلایل جراحی بینی:

جراحی زیبایی بینی یکی از محبوب‌ترین روش های جراحی پلاستیک بوده که کسانی که از اندازه و شکل بینی خود ناراضی هستند این جراحی را انتخاب می کنند. به دلیل آن‌که بینی یکی از برجسته‌ترین نقاط چهره انسان است، تغییر در اندازه و شکل آن می تواند تاثیر فوق العاده ای در ظاهر داشته باشند. جراحی زیبایی بینی تا حد زیادی می تواند در بهبود تعادل ویژگی های صورت، به بیماران در بالا بردن اعتماد به نفس آن‌ها کمک کند. اگر شما در نظردارید جراحی بینی انجام دهید در این بخش با ماهمراه باشید.

 

هدف از جراحی بینی

 

جراحی بینی

 

 قبل از جراحی بینی باید هدف متقاضی از عمل مشخص شود و در صورت مشکلات روحی ابتدا به درمان این مشکلات پرداخته شود. در درجه اول باید انگیزه فرد متقاضی برای جراحی بینی کاملا منطقی و درست باشد تا نتیجه قابل قبولی از عمل جراحی بینی خود بگیرد. جراحی بینی، ممکن است با اهداف مختلفی صورت گیرد از این رو قطعا فردی که کاندید عمل بینی می شود (حتی برای درمان مشکلات بینی) ، دست خوش تغییرات زیبایی نیز قرار خواهد گرفت. هدف از عمل بینی ممکن است یکی از گزینه های زیر باشد :

  •  کوچک کردن بینی
  •  بزرگ کردن بینی
  •  رمان انحراف بینی
  • برداشتن قوز بینی
  • پولیپ بینی

نکته قابل توجه در انجام این جراحی این است که اگر هدف فرد از جراحی بینی حالت مقایسه با بینی فرد دیگر باشد احتمال نارضایتی زیاد در وی بوجود خواهد آمد.

 

نکاتی که درباره جراحی بینی باید بدانید

می گویند ایرانی ها هفت برابر دیگر مردم جهان برای جراحی بینی پا پیش می گذارند و جالب اینجاست که بر اساس همین آمارها، بینی 50 درصد متقاضیان این عمل واقعا به دستکاری نیازی ندارد. انجمن تحقیقات راینولوژی ایران اعلام کرده است سالانه بیش از 80 هزار مورد جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می شود و در واکنش به این ارقام، روانپزشکان می گویند نگاه بسیاری از مراجعان به نازیبایی بینی شان، غیر واقعی و حتی گاهی بیمارگونه است.

روانپزشکان و حتی بسیاری از متخصصان زیبایی بر این باورند که تصویر آرمانی که برخی مراجعان از زیبایی دارند باعث می شود از جراحی بینی نتیجه دلخواه را نگیرند و درنتیجه مجبورند یک عمر با بینی که دوستش ندارند بسازند و یا داوطلب انجام جراحی های مجدد شوند. اگر از نظر شما هم بینی تان وصله ای ناجور روی صورت تان است و می خواهید بدانید جراحی زیبایی توانایی برطرف کردن کدام یک از ایرادهای بینی را دارد، گفته های استاد جراحی پلاستیک را بخوانید. 

 

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.