جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

پیش از جراحی بینی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

قبل از عمل بینی مراقبت هایی لازم است که فرد متقاضی برای گذراندن دوره بهبودی بهتر باید به آن ها توجه کند. در ادامه نکاتی چند که باید قبل از عمل بینی رعایت شود نام برده شده با این حال توجه داشته باشید برای دریافت اطلاعات دقیق تر باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

1- دو هفته قبل از عمل نباید از آسپیرین یا داروهایی که حاوی آسپیرین هستند، استفاده کنید زیرا آسپیرین مانع لخته‌شدن خون شده و احتمال خونریزی حین جراحی را افزایش می‌دهد.

 

2- دخانیات و نیکوتین با تنگ کردن رگ های خونی موجب اختلال در گردش خون می شود، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استعمال آن اجتناب کنید.

 

3- ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید، همچنین روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.

 

4- اگر تصمیم دارید برای تسکین درد از مسکن استفاده کنید، استامینوفن میل کنید و در صورتی که تمایل دارید مسکن دیگری را جایگزین آن کنید حتما با پزشک‌تان مشورت کنید.

 

5- شب قبل از عمل دوش بگیرید. این کار علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.

 

6- اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.

 

7- حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.

 

8- در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.

 

9- از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.

 

10- در صورتی که پیش از جراحی دچار سرماخوردگی، تب و ضایعه پوستی یا بیماری شدید، بهتر است پیش از نزدیک شدن تا تاریخ جراحی این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.