جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

انواع مختلف فرم بینی (قسمت اول)

جراحی زیبایی بینی یکی از محبوب ترین روش های جراحی در میان سایر جراحی های پلاستیک می‌باشد از این رو افرادی که از اندازه و شکل بینی خود ناراضی هستند جراحی زیبایی بینی را انتخاب میکنند. از آنجایی که بینی انسان در مرکزیت صورت واقع شده و از برجسته ترین ویژگی های یک صورت است لذا تغییر در اندازه و شکل آن می تواند تاثیر فوق العاده ای در ظاهر فرد داشته باشد. از مزایای این جراحی می توان به بهبود تعادل ویژگی های صورت و بالا بردن اعتماد به نفس فرد اشاره نمود. اگر شما در نظردارید جراحی بینی انجام دهید در این بخش از آینبض با ماهمراه باشید.

 

بینی گوشتی

 

بینی گوشتی

 

به‌طورمعمول، بینی‌های گوشتی دارای شکلی بزرگ و برجسته هستند، همچنین بسته به درصد چربی و شکل استخوان ممکن است کوتاه یا بلند باشند. اگر به خاطر داشتن بینی پهن و گوشتی به جراح زیبایی مراجعه می کنید، دعا کنید شانس با شما یار باشد چراکه بعضی از مراجعانی که بینی پهنی دارند با جراحی از پس رفع مشکل شان برمی آیند و برای بعضی های دیگر کار به این خوبی ها پیش نمی رود. اگر برای کوچک کردن بینی پهن خود به پزشک مراجعه می کنید یا عیب بینی خود را صرفا پهنی ذکر می کنید، متخصصان چاره ای جز برداشتن قسمت زیادی از گوشت بینی شما نخواهند داشت و حتی با وجود چنین اصلاحی مشکل پهنی بینی شما به طور کامل رفع نخواهد شد چراکه در این نوع عمل جراحی محدودیت وجود دارد و جراح برای اینکه از پهنای پره های بینی بکاهد یا جلوی پهن شدن بینی را در زمان خندیدن بگیرد، باید عمل جراحی وسیعی انجام دهد و عضلات زیادی را قطع کند که این کار ممکن است به خودی خود به سلامت بینی در بعضی موارد لطمه وارد کند.

 

بینی سربالا

 

بینی سربالا

 

بینی سربالا که در اصطلاح بینی آسمانی نیز نامیده می‌شود، دقیقاً همان چیزی است که شما انتظار دارید، یک بینی نسبتاً کوچک با یک تورفتگی ظریف در وسط پل بینی و پیش‌آمدگی نوک بینی. طبق گزارش جراحان پلاستیک، بینی سربالا محبوب‌ترین شکل درخواستی از طرف مراجعه‌کنندگان محسوب می‌شود. گاهی اوقات در اجرای آن زیاده‌روی می‌شود، اما صرفه‌نظر از آن، جراحان با صلاحیت و مجرب می‌توانند به کمک این فرم از بینی، زیبایی خاصی به چهره افراد ببخشند. با توجه به آمار کلی حدود ۱۳ درصد افراد صاحب بینی سربالا یا آسمانی هستند.

 

بینی برجسته یا قوزدار

 

بینی قوزدار

 

بینی تان قوز دارد؟

 

به خاطر قوز بینی تان نگران نباشید! یکی از عیب های تقریبا بارز بینی که تا حدود زیادی هم بر طرف می شود همین قوزدار بودن آن است. این برجستگی که از والدین به ارث برده می شود یا بر اثر شکستگی در تصادف یا حادثه ای به وجود می آید، در همه موارد قابل رفع کردن می باشد. حتی گاهی اوقات عمل بدون تهاجم و بدون بکار گیری از چاقوی جراحی انجام می‌شود که به نسبت جراحی بسیار ساده‌تر است.

لازم به ذکر است که این نوع بینی تقریباً در ۹ درصد از جمعیت جهان یافت می‌شود، بینی قوز دار یکی از شایع‌ترین فرم‌های بینی است که در کل جهان دیده می‌شود، این بینی به واسطه وجود برجستگی بر روی خط بینی متمایز می‌شود که منحنی آن می‌تواند خفیف یا شدید باشد. در مقایسه با سایر روش‌های جراحی یکی از بیشترین درخواست‌ها برای عمل بینی مربوط به افرادی می‌شود که بینی قوزدار دارند.

 

بینی شاهینی

 

بینی شاهینی

 

بینی شاهینی به واسطه منحنی برجسته و برآمدگی پل بینی متمایز می‌شود. به این دلیل به آن بینی شاهینی گفته می‌شود که ظاهر آن شبیه منقار خمیده عقاب یا سایر پرندگان شکارچی است. همچنین به این بینی، بینی منقاری یا بینی عقابی نیز گفته می‌شود. این نوع بینی تأثیر بسیاری در ظاهر چهره بخصوص از نیم‌رخ می‌گذارد. تخمین زده می‌شود حدود ۴٫۹ درصد افراد بینی شاهینی داشته باشند.

 

بینی  نامتقارن

 

بینی نا متقارن

 

نامتقارن بودن چند دلیل دارد. ممکن است یک عمل نادرست و دستکاری قبلی بینی شما را از حالت تقارن درآورده باشد یا اینکه به صورت مادرزادی این مشکل را به ارث برده باشید. اگر پره های بینی با محور بینی تناسب یکسانی داشته باشند، معمولا با کم و زیاد کردن آنها می شود عدم تقارن بینی یا حفره هایش را برطرف کرد اما در بعضی مواقع پره های بینی بر یک محور نیستند مثلا قوس یکی بیشتر است و دیگری کمترکه در این موارد شبیه کردن هر دو سمت بینی کاری دشوار خواهد بود.

 

چه نتیجه ای می گیرید؟

 

هر قسمت بدن انسان با قسمت دیگر فرق دارد و جراح مجاز نیست که هر کاری را روی اعضای بدن بیمار انجام دهد. به طور کلی همه بینی ها غیر متقارن هستند و درصدی از عدم تقارن هم طبیعی به چشم می آید در این میان نامتقارنی های شدید که بینی را از حالت طبیعی خارج کرده است به عمل جراحی نیاز دارد و باید به خاطر داشت با وجود تلاش های جراح، اصلاح صد درصدی در هیچ موردی اتفاق نخواهد افتاد.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.