جستجو، بررسی و انتخاب روش درمانی
با آی‌نبض زیباتر شوید!
  • نامشخص
منوی اصلی
منوی کاربری

انواع مختلف فرم بینی (قسمت دوم)

در ادامه مطلب قبلی که در خصوص انواع مختلف فرم‌های بینی بود در ایم مطلب به معرفی سایر انواع فرم بینی پرداخته می‌شود. اگر شما در نظردارید جراحی بینی انجام دهید در این بخش از آینبض با ماهمراه باشید.

 

بینی افتاده و نوک گرد

 

بینی افتاده

 

در بینی هایی که مشکل افتادگی دارند با گذاشتن غضروف هایی که در جلوی بینی کار گذاشته می شود، بینی شروع به عکس العمل نشان دادن می کند و با ایجاد یک بافت طبیعی از افتادگی بینی جلوگیری می شود. برخی از بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی دچار این افت می شوند. دلیل این موضوع التهابی است که بر اثر انجام جراحی ایجاد شده و با خوابیدن این التهاب، افتادگی بینی هم تا اندازه زیادی برطرف می شود. دلیل دیگر افتادگی بینی بعد از جراحی، دستکاری است که در سیستم طبیعی بدن رخ داده است؛ معمولا زمانی که این مشکلات بیشتر از حد معمول به چشم می آید، نوع عملی که روی بینی فرد انجام شده عمل مناسبی نبوده یا ستونی که برای بیمار گذاشته شده، ستون مناسبی نبوده است. اما در اغلب افتادگی های نوک بینی، اگر چارچوب و اصول عمل جراحی زیبایی رعایت نشود، ممکن است بینی بعد از عمل به حالت اولیه خود بازگردد که در این صورت جراح باید دوباره عمل جراحی را انجام دهد و کارهایی که در عمل اول انجام نداده در عمل دوم اصلاح کند.

 

چه نتیجه ای می گیرید؟

 

نتیجه ای که بعد از عمل جراحی باید انتظار آن را داشته باشید به میزان افتادگی بینی شما و کارآزمودگی جراحی که سراغش می روید، بستگی دارد. اگر بی توجه به این دو مورد، بینی تان را زیر تیغ برده اید، باز هم ناامید نشوید. چند ماه به بدن تان فرصت دهید تا عوارضی که به خاطر جراحی ایجاد شده برطرف شود و چهره تان بینی جدید را بپذیرد. اگر بعد از این ماه ها افتادگی بینی تان باز هم شما را آزار داد، برای مشاوره از یک متخصص کارآزموده وقت بگیرید.

 

بینی خوکی 

 

اگر سر بینی شما رو به بالاست و حفره هایش از روبه رو دیده می شود، به اصطلاح متخصصان شما صاحب یک بینی خوکی هستید. بینی های خوکی معمولا حاصل جراحی های بد هستند و کمتر کسی پیدا می شود که خوکی بودن بینی را به ارث برده باشد. اگر جراح بیش از اندازه بینی را کوتاه کرده باشد و نوک آن را غیر معمول بالا برده باشد، زمانی که از روبه رو به بیمار نگاه می کنید، به جای اینکه بینی را ببینید حفره هایی را مشاهده می کنید که تمام قد روی صورت فرد ایستاده اند.

 

چه نتیجه ای می گیرید؟

 

اگر برای اصلاح بینی خوکی تان سراغ متخصص رفته اید، چندان به اصلاح مشکل خود امید نداشته باشید. در صورتی که حفره های بینی شما بعد از یک عمل جراحی به این حالت درآمده اند، به ندرت می توان آن را اصلاح کرد. پس اگر هنوز دست به بینی تان نزده اید، قبل از عمل با جراح تان مشورت کنید و از اینکه قرار نیست یک بینی خوکی به شما هدیه کند، مطمئن شوید.

 

 بینی یونانی

 

بینی مدل یونانی گاهی اوقات تحت عنوان بینی صاف نیز نامیده می‌شود، بینی یونانی اغلب مورد حسادت افرادی قرار می‌گیرد که بینی منحنی دارند. این نوع بینی به واسطه صاف بودن بیش‌ازحد پل بینی متمایز می‌شود، به‌طوری‌که هیچ برآمدگی و یا انحنایی در پل بینی دیده نمی‌شود. نام آن از بینی‌های کاملاً صاف مجسمه‌های خدایان یونانی در باستان گرفته شده است. فقط حدود ۳ درصد از افراد، بینی یونانی دارند.

 

بینی نوبیایی (Nubian) حبشه‌ای

 

بینی نوبیانی

 

این نوع بینی یک پل کشیده دارد، اما قاعده بینی پهن است. بینی نوبیایی، بینی پهن نیز نامیده می‌شود. این نوع بینی اغلب در نژادهای آفریقایی دیده می‌شود. این افراد تمایل زیادی برای جراحی پلاستیک دارند و اغلب خواستار آن هستند که بینی آن‌ها باریک‌تر شود.

 

بینی پیازی (بینی گرد)

 

بینی پیازی

 

در این نوع بینی نوک بینی گرد و دوار است و از نیمرخ ظاهری برجسته و گرد، شبیه پیاز دارد. اغلب جوان ها در سن بلوغ احساس می کنند که بینی شان بزرگ است اما ممکن است بزرگ بودن بینی یا گوشتی و نوک گرد بودن آن حتی بعد از سال های بلوغ هم برطرف نشود و بعدها برای بیمار مشکلاتی را به وجود بیاورد. اگر نوک بینی شما هم گرد است، بسته به شدت آن تنها تا اندازه ای می توانید به اصلاح فرم بینی امیدوار باشید. اگر بینی تان غضروفی باشد، جراح در اغلب موارد نمی تواند کاری انجام دهد اما اگر این نوک گرد بینی به جای غضروف گوشت یا چربی باشد، می شود آن را اصلاح کرد.

 

چه نتیجه ای می گیرید؟

 

اصلاح این بینی ها کار آسانی نیست. در بینی های غضروفی دست جراح برای انجام عمل جراحی خیلی بسته است و نمی توان تغییراتی را که بیمار خواسته صددرصد انجام داد. اگر شما هم با این مشکل ظاهری روبه رو هستید، باید واقعیت را بپذیرید و با این دید که تنها قرار است درصدی از بزرگی نوک بینی تان کاسته شود، زیر تیغ جراحی بروید.

دیدگاه‌ها
برای استفاده از این بخش باید ابتدا عضو شوید.
در صورتی که قبلا عضو شده‌اید، وارد شوید.